Kategorie

Wszystko, co warto wiedzieć o farbie gruntującej Greinplast

Wszystko, co warto wiedzieć o farbie gruntującej Greinplast

Farba gruntująca Greinplast to produkt stworzony do wykonywania warstwy podkładowej pod cienkowarstwowe tynki dekoracyjne — np. mineralne, akrylowe lub mozaikowe. Substancja służy głównie do zwiększania przyczepności podłoża oraz minimalizowania ryzyka występowania nieestetycznych przebarwień w nakładanej warstwie tynku.

Farba gruntująca Greinplast — informacje praktyczne

farba gruntująca biohydrofobowaProdukt jest przeznaczony do ręcznego lub natryskowego nakładania na utwardzonych podłożach mineralnych. Wyrób w podstawowej wersji występuje w kolorze białym, ale na życzenie Klienta jego barwa może zostać zmieniona na dowolny kolor realizowany w Systemie Barwienia Greinplast SBG.

Farba składa się z następujących substancji:

  • dyspersje kopolimerów akrylowych,
  • wypełniacze mineralne,
  • środki konserwujące,
  • substancje modyfikujące,
  • pigmenty pochodzenia organicznego i nieorganicznego,
  • woda.

Warto wiedzieć, że farby gruntujące oznaczone literami F-N zawierają w sobie specjalistyczne środki ochrony tworzonej powłoki. Służą one również do wykonywania fug dekoracyjnych i materiałach imitujących piaskowiec oraz w cegle klinkierowej z użyciem szablonów samoprzylepnych.

Zastosowanie produktu

Farbą tą można malować niemal wszystkie podłoża mineralne. Mowa w tym przypadku głównie o tynkach:

  • cementowych,
  • cementowo-wapiennych,
  • wapienno-cementowych,
  • gipsowych.

Warto nadmienić, że substancja ta sprawdzi się również podczas pokrywania betonu i podłoża drewnopodobnego. Produkt jest integralną częścią systemów ociepleń i garażowych marki Greinplast. Z powodzeniem można używać go bezpośrednio na warstwy zbrojone siatką i na płyty gipsowo-kartonowe.

Właściwości fizyczne i chemiczne

Farba występuje w postaci gęstej cieczy w kolorze białym lub zgodnym ze wzorcem. Zapach produktu jest charakterystyczny, ale nie drażni podczas jego stosowania. Wartość pH substancji zawiera się w widełkach od 7,0 do 9,0. Mieszanina jest niepalna, ale w celu zachowania stuprocentowego bezpieczeństwa firma Greinplast zaleca niestosowanie jej w pobliżu otwartego ognia lub innych źródeł ciepła.

Gęstość farby to około 1,65 g/cm2. Produkt z powodzeniem można mieszać z cieczą. Reaguje on również z kwasami i wydzielaniem się dwutlenku węgla, jednak takie połączenie może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Lepkość substancji to ok. 19 000 mPa-s. Produkt nie ma ani właściwości wybuchowych, ani utleniających.

Farba jest trwała i może być przechowywana w warunkach magazynowych. Materiały, które nie są z nią zgodne to kwasy, zasady oraz sole metali wielowartościowych. Należy również pamiętać, że szkodliwym produktem rozkładu tej mieszaniny jest dwutlenek węgla.

Jak przygotować podłoże?

Przed użyciem farby gruntującej Greinplast należy zadbać o odpowiednie przystosowanie podłoża. Powinno być ono nośne, zwarte, osuszone, a także oczyszczone ze wszelkich zabrudzeń, takich jak np. kurz, resztki oleju, tłuszczu i innych środków organicznych, czy też wykwitów solnych.

Jeśli na podłożu występują algi lub grzyby - muszą one zostać usunięte. W przypadku podłoży mineralnych niejednorodnych, a także takich o zwiększonej chłonności, należy zadbać o zagruntowanie ich dedykowanym, uprzednio rozcieńczonym preparatem Greinplast UX.

Farba silikonowa Greinplast jest dostępna w sklepie internetowym Pakiet Budowlany. Zapraszamy do robienia zakupów online. Jeśli pojawią się pytania w kwestii produktu - zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.