Kategorie

Malowanie dachu 

Czasami okazuje się, że nasz dach wymaga ponownego malowania. Przyczyną może być chęć zmiany koloru, jednak często decyduje konieczność – farba zaczyna się łuszczyć, a blacha rdzewieć, co z jednej strony wygląda nieestetycznie, a z drugiej naraża nas na duże koszty w przyszłości, jeśli zignorujemy problem na początku. Możemy próbować samodzielnych napraw, jednak malowanie dachu jest dość skomplikowaną i niebezpieczną czynnością. Wymaga doświadczenia i sprzętu zabezpieczającego, dlatego lepiej jest powierzyć to fachowcom.

Malowanie dachu w dużej mierze zależy od rodzaju materiału z jakiego jest on zrobiony. Najpopularniejsze metody to malowanie pędzlami i wałkami lub natryskowo. Tym niemniej zanim przystąpimy do malowania dachu, bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy usunąć pozostałości po starej farbie oraz zardzewiałe elementy i inne zanieczyszczenia. Kolejne kroki to odtłuszczenie i staranne wymycie dachu. Nasza firma posiada wszelkie niezbędne do tego środki czystości, oferowane przez renomowanych producentów, przeznaczone do czyszczenia dachów.

Następny krok to pokrycie dachu podkładem - można uznać ten etap za najtrudniejszy, bowiem nieumiejętne użycie rozcieńczalnika powoduje powstawanie na powierzchni bąbli, które szybko zniweczą naszą pracę. Z kolei o ilości warstw podkładu decyduje kondycja dachu. Ostatnim etapem jest właściwe malowanie dachu – producenci farb oferują tu szeroką gamę kolorystyczną.

Ze względy na fakt, iż jest to praca na wysokościach, niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie robotników wykonujących pracę. Dysponujemy tu specjalistycznym sprzętem do prac wysokościowych: olinowaniem, uchwytami czy kaskami - co umożliwia nam sprawne poruszanie się nawet po bardzo pochyłych dachach.