Kategorie

Gładź gipsowa Greinplast

Gładź gipsowa Greinplast

W pomieszczeniach mieszkalnych ważne znaczenie ma odpowiednie wykończenie powierzchni, tak by była ona idealnie równa i umożliwiała atrakcyjne udekorowanie. Aby to osiągnąć, polecanym produktem jest gładź gipsowa Greinplast. Mieszkańcy Białegostoku i okolicznych miejscowości produkt ten chętnie kupują w hurtowni Pakiet.

Szeroki zakres wykorzystywania

Gładź gipsowa, w przeciwieństwie do szpachli, która jest aplikowana punktowo, służy do całościowego i ostatecznego wyrównania powierzchni. Umożliwia to odpowiednie jej przygotowanie do tapetowania i malowania.

W skład mieszanki wchodzą gipsy naturalne, wypełniacze mineralne oraz dodatki uplastyczniające, które pozwalają na dobrą przyczepność do podłoża oraz szybki czas wiązania. Na rynku dostępne są opakowania zawierające suchą mieszankę, którą należy odpowiednio rozrobić.

Produkt może być stosowany na zróżnicowanych powierzchniach, w tym nie tylko cementowych, ale również cementowo-wapiennych. Umożliwia to uzyskanie idealnej gładkości zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w starych, remontowanych budynkach, licznie występujących na przykład na terenie Białegostoku. Gładź gipsowa Greinplast jest skuteczna także w przypadku betonu i gazobetonu oraz końcowego szpachlowania płyt G-K (nie jest przeznaczona jednak do łączenia tych płyt).

Zalety produktu

Gładź gipsowa pozwala na:

  • zastosowanie jej zarówno w formie warstwy wygładzającej, jak i wyrównującej – w niektórych wypadkach nie trzeba więc stosować szpachli, co redukuje koszty ponoszone przez inwestora,
  • uzyskanie bardzo cienkich powłok, rzędu 0,3-3,0 mm, co jest możliwe dzięki małej granulacji – zapewnia to możliwość swobodnej aranżacji wnętrza,
  • aplikację nie tylko w sposób maszynowy, ale również ręczny, co ułatwia stosowanie mieszanki przez osoby nie posiadające specjalistycznego sprzętu.

Produkt jest gotowy do bezpośredniego użycia i, poza mieszaniem, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych czynności. Skraca to czas wykończenia domu czy mieszkania. Dodatkowy atut, wizualny, to wysoki poziom bieli, co zapewnia łatwą aplikację dowolnej farby ściennej.

Stosowanie gładzi gipsowej Greinplast

Nałożenie produktu jest możliwe po odpowiednim przygotowaniu podłoża. Polega ono na:

  • usunięciu substancji, które mogą negatywnie wpływać na przyczepność – chodzi o brud, kurz, tłuste plamy, grzyby i pleśń oraz wszelkie paroszczelne powłoki malarskie,
  • zapewnieniu suchości w miejscu aplikacji, czyli zneutralizowaniu mokrych nalotów i zacieków – gdy jednak zawilgocenie jest duże, nie zalecamy stosowania produktu,
  • wypełnieniu ubytków, dziur, pęknięć czy rys – można do tego wykorzystać szpachlę gipsową Greinplast SGT lub SGS.

Dodatkowo, w przypadku podłoża o zwiększonej chłonności, warto zastosować grunt głęboko penetrujący. Pozwala on na wzmocnienie powierzchni, dzięki czemu szpachlowanie, malowanie czy tapetowanie będzie przebiegało bezproblemowo.

Aplikacji dokonuje się po dokładnym wyschnięciu podłoża. Potrzebne są: mieszarka, paca oraz kielnia. Zawartość opakowania należy wsypać do pojemnika z chłodną wodą i mieszać do uzyskania jednolitej, pozbawionej bryłek masy. Na każdy kilogram potrzebne jest 0,45 l wody. Podczas rozrabiania mieszanki należy uważać, by nie doszło do jej napowietrzenia wskutek zbyt intensywnego mieszania. Nakładana warstwa nie powinna być grubsza niż 1 mm. Po aplikacji warto przeszlifować nawierzchnię za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego lub specjalnej siateczki ściernej.

Należy pamiętać, że gładź gipsowa powoduje korodowanie metali, dlatego nie należy jej stosować chociażby w przypadku powierzchni wyposażonych w stalowe rury. Jeśli to konieczne, warto sięgnąć po farbę antykorozyjną.

Zakup w renomowanej hurtowni

Gładź gipsowa to produkt użyteczny i łatwy do aplikacji. Nabywając go, warto wybierać ofertę renomowanych producentów, takich jak Greinplast. Na terenie Białegostoku jest ona dostępna również w firmie PakietHurtownia zapewnia szeroki asortyment materiałów budowlanych, dzięki czemu możliwe jest kompleksowe i atrakcyjne wykończenie mieszkania. Dodatkowym atutem jest fachowe doradztwo, korzystne rabaty oraz możliwość transportu zakupionych towarów bezpośrednio do Klienta.