Kategorie

Cement 

Cement jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych, używanym zwłaszcza do budowy fundamentów czy produkcji tynków. Jest bardzo dobrym spoiwem, złożonym głównie z surowców naturalnych, wypalonych na klinkier cementowy i następnie zmielonych. Dodaje się do niego także kamień gipsowy, co nadaje cementowi właściwości wiążące. Od niego zależy też jakość betonu (jest jego głównym składnikiem).

W Polsce dostępnych jest pięć rodzajów cementu: portlandzki czysty, portlandzki z dodatkami (obydwa używane w budownictwie ogólnym, przemysłowym oraz specjalistycznym), hutniczy (używany w warunkach zagrożenia korozyjnego), pucolanowy (odporny na agresję chemiczną) oraz wieloskładnikowy ( budownictwo ogólne, specjalistyczne oraz wodno-inżynieryjne).

Możemy także spotkać się z podziałem na cement ekspansywny, szybkotwardniejący i tamponażowy, co różnicuje ten materiał w zależności od sposobu i szybkości wiązania oraz twardnienia. Cement, jaki znajduje się w naszej hurtowni, pochodzi od renomowanych producentów i spełnia wszelkie europejskie normy jakościowe.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów