Kategorie

Farby ceramiczne Greinplast

Farby ceramiczne Greinplast

Dokładne malowanie sufitów i ścian ma istotne znaczenie w kwestii estetyki wnętrza domu czy mieszkania. Aby je zapewnić, należy stosować sprawdzone i doceniane przez Klientów emalie. Przykładem są farby ceramiczne Greinplast, które oferuje hurtownia Pakiet z Białegostoku. Warto poznać ten asortyment z dziedziny materiałów wykończeniowych, planując mniejsze lub większe prace

Właściwości i zastosowania farb ceramicznych

Produkty te mają wiele zalet. Wynika to z wykorzystania właściwości połączenia żywic, wypełniaczy oraz pigmentów. Dzięki temu zapewniona jest:

 • wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, w tym zabrudzenia i zarysowania – ściany są zabezpieczone przed wsiąkaniem napojów, takich jak wino i herbata, przez 15 min, natomiast w przypadku kredek, szminki czy pisaków wodnych czas ten wynosi 1 godzinę;
 • możliwość wielokrotnego mycia z użyciem detergentów oraz stosowania środków dezynfekujących czy grzybobójczych;
 • trwałość koloru przez lata – jest to opłacalne, ponieważ nie będzie konieczne zbyt częste odświeżanie ścian/sufitów, kolor zachowa głębię. Dodatkowy atut to wysoka wydajność produktu;
 • skuteczna ochrona przed rozwojem wilgoci i pleśni, co ma szczególne znaczenie w takich pomieszczeniach, jak łazienka, kuchnia, pralnia (wyższy stopień ochrony niż w przypadku farb lateksowych).

Farby ceramiczne są przeznaczone do szerokiego zastosowania. Mogą z powodzeniem być aplikowane na powierzchniach znajdujących się w:

 • prywatnych domach i mieszkaniach, gdzie będą atrakcyjnym uzupełnieniem każdej aranżacji, bez względu na dominujący styl – również na poddaszach przy oknach i wyłazach dachowych,
 • budynkach użyteczności publicznej, w tym szkołach i przedszkolach,
 • siedzibach przedsiębiorstw, wnętrzach takich jak gabinety lekarskie, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje, hotele.

Aplikacja farb ceramicznych nie jest trudna, zatem można przeprowadzić ją samodzielnie, bez pomocy ekipy wykończeniowej. Wystarczy odpowiednie przygotowanie podłoża (musi być suche i czyste) oraz zastosowanie dwóch warstw, by osiągnąć zadowalający efekt wizualny.

właściwości i zastosowanie

Warto wybrać propozycje uznanego producenta

Greinplast to firma rodzinna, która zajmuje się produkcją chemii budowlanej, systemów elewacyjnych oraz materiałów wykończeniowych. W farbach ceramicznych dostępnych w ofercie hurtowni Pakiet z Białegostoku istotne jest:

 • zastosowanie nowoczesnej technologii – zapewnia to wysoką trwałość, dzięki której produkty sprawdzają się również w pomieszczeniach szczególnie intensywne użytkowanych (pokojach dziecięcych, gabinetach i biurach, salach w szkołach podstawowych),
 • wykorzystanie powłoki nano, która chroni przed trwałymi pozostałościami po plamach i zabrudzeniach,
 • ponadczasowa kolorystyka – sprawia, że emalie dopasowują się do niemal każdej aranżacji,
 • łatwość aplikacji i ochrona przed zachlapaniem – jest to możliwe dzięki zachowaniu odpowiednich właściwości reologicznych, czyli lepko-sprężystych.

W farbach ceramicznych Greinplast zminimalizowany został efekt połysku, który podkreślałby wszelkie nierówności powierzchni. Dzięki matowemu wykończeniu nawet mniej doświadczony użytkownik może uzyskać jednolitą warstwę. Produkty mają właściwości ochronne oraz dekoracyjne, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem Klientów.

Zakup farb ceramicznych Greinplast w naszej hurtowni

W hurtowni materiałów budowlanych Pakiet oferujemy wsparcie przy doborze produktu optymalnego pod względem zarówno kolorystyki i przeznaczenia, jak też pożądanych właściwości. Istnieje możliwość podjęcia długofalowej współpracy, w tym z podmiotami sektora publicznego. Nasze stany magazynowe uzupełniane są na bieżąco, przestrzegamy ustalonych terminów dostaw.

W przypadku zakupu większej ilości produktów zapewniamy dowóz pod wskazany adres. Zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby, gdzie można zapoznać się z ofertą i uzyskać pomoc przy doborze artykułów.