Kategorie

Impregnacja kostki 

Impregnacja kostki brukowej jest w naszym klimacie koniecznością, choćby ze względu na wahania temperatur. Często zdarza się, że wiosną lub jesienią dobowa amplituda temperatur może wynosić nawet kilkanaście stopni i co najważniejsze, co najmniej dwukrotnie przechodzi przez granicę zera stopni. W takich okolicznościach nietrudno o odpryski czy pęknięcia.

Impregnację kostki należy przeprowadzić tuż po jej ułożeniu, jednak nie ma przeciwwskazań, by zrobić to również po kilku latach użytkowania. Jednak w tym drugim wypadku najpierw należy zadbać o gruntowne oczyszczenie kostki.

Jest wiele korzyści płynących z zabiegu impregnacji. Na początek należy wspomnieć te widoczne na pierwszy rzut oka – zaimpregnowana kostka na dłużej zachowuje swój naturalny kolor. Nawet po dłuższym czasie impregnacja jest w stanie zachować pierwotną barwę kostki i zmniejszyć widoczność trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Jednak najważniejszą korzyścią z impregnacji swego podjazdu czy dziedzińca jest zdecydowane wydłużenie trwałości kostki i zapobiegnięcie jej odpryskiwaniu. Częste zmiany temperatur oraz wpływ opadów atmosferycznych mogą powodować jej szybką degradację, jednak dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu i następnie impregnacji można ten proces znacząco spowolnić.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale impregnacja kostki zapobiega również ubytkom piasku ze szczelin między kostkami. To znacząco poprawia jej stabilność i wygląd. Ponadto dobrze zabezpieczona kostka jest dużo łatwiejsza w czyszczeniu (nawet plamy oleju wystarczy przetrzeć chłonną ściereczką), utrudnia też wzrost mchów i chwastów niszczących jej wygląd. Dzięki impregnacji kostka nie ulega też nadmiernemu ścieraniu.

Jeśli potrzebujesz impregnacji nowej kostki bądź chcesz odświeżyć i zabezpieczyć tą, którą już masz, zwróć się do naszych fachowców, a będziesz zadowolony ze swojej decyzji oraz naszych usług.