Kategorie

Ocieplanie podłogi 

ocieplanie podłogiPrzy budowie bądź remoncie domu jednym z ważnych czynników, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest bilans cieplny budynku. Najlepsze rezultaty osiągamy w wyniku kompleksowego docieplenia budynku, ale można również wykorzystać materiały termoizolacyjne w miejscach, które są najbardziej narażone na utratę ciepła. Ocieplenie podłogi z wykorzystaniem wełny celulozowej to skuteczne i sprawdzone rozwiązanie, z którego efektów będziemy korzystać długie lata.

Użycie materiałów izolacyjnych do podłogi ma na celu wyrównywanie temperatury między wnętrzem domu a gruntem. Na odpowiednio przygotowanym podłożu układana jest papa lub folia, a dopiero na niej warstwa wełny celulozowej. Wełna jest sypka, dlatego przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu do aplikacji szczelnie wypełnia wszystkie wolne przestrzenie i uniemożliwia powstawanie mostków termicznych. Kolejną warstwą ocieplenia jest podkładka betonowa o grubości 4 cm oraz izolacja. Wykończenie podłogi to już wybór indywidualny naszych Klientów, dostosowany do specyfiki pomieszczeń. Beton możemy pokryć płytkami ceramicznymi, panelami bądź parkietem.

Wełna celulozowa zawiera kwas borowy, który sprawia, że produkt jest niepalny, a ponadto jego właściwości negatywnie oddziałują na grzyby, pleśń, insekty i gryzonie. Wełna w 100 % pochodzi z surowców naturalnych, jest całkowicie przyjazna dla zdrowia, nie zawiera włókien szklanych, azbestu ani innych szkodliwych substancji. Celuloza to też naturalna bariera, która zatrzymuje ciepło zimą, a latem nie wpuszcza go do środka. Pomieszczenia zachowują dzięki temu idealny mikroklimat i wilgotność powietrza przez cały rok.

ocieplanie podłogi wełną ocieplanie poddasza wełną ocieplanie poddasza wełną

Ocieplenie podłogi oferowane przez naszą firmę to gwarancja rzetelności wykonania i wysokiej jakości usługi. Na rynku pojawiliśmy się ponad 14 lat temu i od tego czasu zdobyliśmy ogromne doświadczenie w branży ociepleń. Przestrzegamy wysokich standardów pracy. Używamy nowoczesnego sprzętu, a zadowolenie Klientów wciąż motywuje nas do ciągłego rozwoju firmy.