Kategorie

Płyta OSB 

Płyta OSB to płyta drewnopochodna o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Jej produkcja opiera się na procesie zlepiania wiór sosnowych bądź świerkowych specjalną żywicą syntetyczną. Następnie wióry poddaje się działaniu wysokiej temperatury i prasuje. Swoją wytrzymałość płyty zawdzięczają trzem warstwom, z których są złożone.

Płyty OSB używane są głównie do budowy szalunków, zabudowy poddaszy czy do obudowywania ścian. Niektórzy stosują je też w celach dekoracyjnych – jednak wtedy najczęściej potrzebne jest ich lakierowanie.

Wyróżnia się kilka typów tych płyt. Pierwszy z nich, OSB/1, ma najbardziej uniwersalne zastosowanie. OSB/2 i OSB/3 są przeznaczone głównie jako płyty nośne, odpowiednio do zastosowania w suchych oraz wilgotnych warunkach. Najmocniejsze są płyty OSB/4, które mają zwiększone parametry obciążeniowe oraz są odporniejsze na wilgoć.

Popularność płyt OSB wynika głównie z tego, że są łatwe w montażu oraz można je łatwo ciąć do pożądanych rozmiarów. W naszym sklepie budowlanym posiadamy je we wszystkich standardowych grubościach: od 8 mm do 25 mm.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów