Kategorie

Hydroizolacja tarasów i balkonów 

Hydroizolacja tarasów i balkonów jest zabiegiem koniecznym z kilku względów. Najważniejsze z nich to zapewnienie trwałości konstrukcji oraz wytrzymałości wykończenia. Nieprawidłowo wykonane prace budowlane powodują sączenie się wody i podmakanie konstrukcji. Pojawiające się pęknięcia mogą być niebezpieczne dla użytkowników balkonu, zaś nieestetyczne zacieki znacząco obniżą wizualne walory budynku. Właściwie wykonane za pomocą specjalnych, hydroizolacyjnych taśm dylatacje, oraz odpowiednie zabezpieczenie w miejscu stykania się tarasu z bryłą budynku,  powinny rozwiązać problem.
Równie częstym problemem, jaki wynika z niewłaściwej hydroizolacji tarasów i balkonów, jest odpadanie wykładających je płytek. Jak tego uniknąć? Powierzchniowe odprowadzenie wody, przy użyciu szlamu, elastycznych zapraw oraz klejów wodoodpornych będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem.


Wszystkie produkty, niezbędne do wykonania prac hydroizolacyjnych znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zobacz, co mamy w ofercie.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów