Kategorie

Olej do drewna

Olej do drewna

W stałej sprzedaży hurtowni Pakiet w Białymstoku dostępne są produkty, których zadaniem jest ochrona elementów drewnianych przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Coraz częściej wybierany jest przez Klientów specjalny olej do drewna, który ma szerokie zastosowanie i charakteryzuje się dobrymi właściwościami użytkowymi.

Zasadność olejowania

Proces ten jest alternatywą względem stosowania takich preparatów, jak bejce, lakiery czy lakierobejce. W porównaniu do nich, jego przeprowadzenie nie powoduje powstania dodatkowej powłoki ochronnej. Zamiast tego olej głęboko wnika w surowiec, dzięki czemu drewno nie pęka i nie rozsycha się oraz wykazuje właściwości autoregeneracyjne.

Takie działania można wykonać samodzielnie, nie trzeba do tego specjalnych umiejętności, konieczny jest jednak prawidłowy dobór produktu. Wiele rodzajów olejów do drewna, które znajdują się w ofercie firmy Pakiet z Białegostoku trafiło już do naszych Klientów.

Podział bazuje na:

  • kolorze – impregnaty bezbarwne, barwiące (służą wyłącznie do uzyskiwania kolorów ciemniejszych niż naturalne) oraz rozjaśniające (znajdują zastosowanie głównie podczas prac renowacyjnych),
  • gatunku drewna – preparaty przeznaczone do zabezpieczania gatunków liściastych i iglastych oraz twardych i miękkich, w tym także drzew egzotycznych,
  • zawartości składników wzbogacających – produkty twardniejące (składają się z naturalnych lub syntetycznych żywic, zapewniając odporność na uszkodzenia mechaniczne) oraz nietwardniejące (zawartość soli mineralnych umożliwia długotrwałą ochronę przed pękaniem, wilgocią czy szarzeniem).

Podczas prac należy pamiętać o zastosowaniu bazy. Mogą ją stanowić albo oleje wodne (nie wnikają głęboko w surowiec, jednak są ekologiczne), albo rozpuszczalniki organiczne (rozwiązanie rzadko stosowane ze względu na dużą toksyczność oraz palność).

Zastosowanie i zalety produktu

Olej do drewna wykorzystuje się zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i na zewnątrz budynków, w tym w ogrodzie. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku impregnacji podłóg, schodów, sufitów, mebli czy blatów, a nawet przyborów kuchennych, takich jak deski do krojenia. Preparat można stosować na powierzchniach wyposażonych w ogrzewanie podłogowe.

Olej do drewna jest chętnie wybierany przez naszych Klientów głównie ze względu na:

  • wzmocnienie całej struktury drewna, a nie tylko jego zewnętrznej warstwy, co pozwala na długotrwałe użytkowanie elementów drewnianych,
  • uzyskanie efektownych właściwości dekoracyjnych – zaimpregnowana powierzchnia jest błyszcząca, a jednocześnie zachowuje swój naturalny wygląd,
  • dobre zabezpieczenie przed ryzykiem poślizgu oraz powstaniem uszkodzeń mechanicznych, w tym zarysowań,
  • skuteczną ochronę przed wilgocią i pleśnią – w wyniku olejowania nie tworzą się szczelne warstwy, co pozwala drewnu swobodnie oddychać i zapewnia odpowiednie parowanie,
  • możliwość punktowego stosowania, czyli na przykład jedynie na wybranej części podłogi – znacznie ułatwia to dokonywanie miejscowych napraw i renowacji,
  • właściwości antyalergiczne – dzięki nietoksycznemu składowi oraz braku uciążliwego zapachu produkt można stosować wszędzie, również w pokojach dziecięcych.

Dodatkowa zaleta to łatwość użytkowania. Preparat wymaga jedynie oczyszczenia i ewentualnego przeszlifowania powierzchni, a następnie nałożenia za pomocą pędzla lub miękkiej ściereczki (należy robić to zgodnie z usłojeniem) oraz odsączenia pozostałości naniesionej warstwy. Aplikacja może być powtarzana kilkukrotnie, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Ułatwieniem jest to, że nie trzeba przeprowadzać szlifowania międzywarstwowego.

Oferta olejów do drewna w Białegostoku

Wybór najlepszego impregnatu powinien być poprzedzony dokładną analiza w kontekście tego, jaki element ma być chroniony, z jakiego gatunku drewna jest on zbudowany, jakie jest jego przeznaczenie oraz gdzie się znajduje.

Odpowiadając na wyzwania z tym związane, firma Pakiet zapewnia wsparcie ze strony specjalistów. Oferujemy fachowe doradztwo i dobór najlepszego preparatu, a także wygodne formy płatności i transport bezpośrednio do domu. Nasz asortyment ma wszechstronny charakter. Za jego pomocą wykonanie dowolnej czynności budowlanej czy pielęgnacyjnej w domu i ogrodzie będzie zawsze ułatwione.