Kategorie

Mycie dachów 

mycie dachuDach to element domu najbardziej narażony na zabrudzenia i uszkodzenia, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej, gdzie oddziałuje na niego wiele zjawisk atmosferycznych takich jak palące słońce, deszcz, śnieg czy grad. Wszystkie one powodują, ze z czasem pokrycie naszego dachu staje się podatne na uszkodzenia i rozwój glonów czy grzybów. Dlatego ważne jest, by co jakiś czas stosować zabiegi profesjonalnego mycia dachów.

Mycie dachu wbrew pozorom nie jest tak błahą i prostą czynnością, jak mogłoby się wydawać. Należy rozpocząć od dokładnych oględzin, których celem jest zdiagnozowanie wszystkich uszkodzeń i rodzajów zanieczyszczeń, występujących na dachu. Potem trzeba spryskać dach specjalnym środkiem chemicznym, zwalczającym popularne w naszym klimacie grzyby, glony, mchy czy algi. To bardzo istotne, bowiem organizmy te nie tylko zanieczyszczają nasz dach, ale na dłuższa metę mogą grozić naszemu zdrowiu. Kolejnym etapem mycia dachu jest dokładne wyczyszczenie jego powierzchni ciepłą wodą pod ciśnieniem tak, by pozbyć się resztek zanieczyszczeń i substancji chemicznych. Na koniec zalecamy pokrycie powierzchni specjalnym impregnatem, który spowolni proces starzenia się dachu w przyszłości.

Mycie dachu to czynność, którą powinniśmy powtarzać cyklicznie nie tylko z powodów estetycznych czy zdrowotnych, ale też ekonomicznych. Standardowo dach budujemy z myślą o około 30-letnim użytkowaniu, jednak bez właściwej dbałości o jego stan często jest on wyeksploatowany już po 10-13 latach. Zamiast więc wymieniać zagrzybioną dachówkę czy zardzewiałą blachę lepiej jest zadbać o ich żywotność – profesjonalnie wyczyścić i zaimpregnować, by służyły nam tak długo, jak przewidywaliśmy.

Profesjonalne mycie to czynność, którą trzeba zlecić fachowcom. Kiedy nasi pracownicy skończą zajmować się Twoim dachem,gwarantujemy, że poczujesz różnicę.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji