Kategorie

Ocieplanie poddasza 

Pragniesz zmniejszyć wydatki na ogrzewanie? Szukasz rozwiązania ekologicznego, bezpiecznego i trwałego? Jeśli tak, to izolacja wełną celulozową jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Największe straty ciepła wynikają bowiem przeważnie z nieszczelności górnych partii budynków. Ich ocieplenie jest więc szczególnie ważne do zachowania korzystnego bilansu termicznego. Ponadto, aby jak najbardziej wykorzystać i zaadaptować wolną przestrzeń, coraz częściej decydujemy się na przystosowanie poddaszy do warunków mieszkalnych. W takim przypadku izolacja termiczna jest niezbędna.

Wełna celulozowa to materiał przyjazny dla zdrowia, dlatego sprawdzi się w sytuacji, kiedy zdecydujemy się zaadaptować przestrzeń na pomieszczenia biurowe lub np. pokoje dla dzieci. W czasach, kiedy alergie są tak powszechne, jest to zaleta, o której warto pamiętać. Ponadto wełna stanowi naturalną barierę pochłaniającą hałas oraz regulującą temperaturę i wilgotność wewnątrz pomieszczeń.

ocieplanie poddasza ocieplanie poddasza 3 ocieplanie poddasza 2

Ocieplanie poddasza wełną celulozową możliwe jest do wykonania przez cały rok, nawet zimą. Nie musimy czekać na dogodne warunki atmosferyczne i odpowiednią porę roku. Izolację przeprowadza się od wewnątrz i nie ma potrzeby specjalnej wentylacji pomieszczeń. Problemu nie stanowi również wysokość budynku, w którym ocieplenie ma być zastosowane. Materiał transportowany jest pneumatycznie, bez konieczności używania rusztowań czy platform. W porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku, wełna celulozowa ma postać sypką, a to sprawia, że idealnie wypełnia puste przestrzenie nie tworząc tak zwanych mostków termicznych.

Ocieplenie poddaszy przy użyciu wełny celulozowej wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, dlatego niezbędna jest tu ekipa doświadczonych fachowców. Nasza firma od lat specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług ociepleniowych. Zatrudniamy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, a do realizacji zleceń używamy wyłącznie wysokiej jakości materiałów oraz sprawdzonych rozwiązań.