Kategorie

Konserwacja dachu 

konserwacja zniszczonego dachu w BiałymstokuPokrycia dachowe, jeśli tylko są odpowiednio zaprojektowane i zamontowane, mogą znacząco przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania domu. Niestety dach jest wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, tak więc niezbędna jest jego okresowa renowacja.

Nasza firma wykonuje profesjonalną renowację pokryć dachowych. Zajmujemy się konserwacją dachów pokrytych dachówką, blachą i papą. W ramach usługi usuniemy gromadzące się z czasem zanieczyszczenia, wymienimy zużyte elementy i zabezpieczymy dach na przyszłość.

W rewitalizacji pokryć dachowych bardzo ważnym czynnikiem jest użyty do budowy materiał oraz środowisko, w którym znajduje się budynek. W starszym budownictwie (choć nie tylko tam) wciąż bardzo często spotykamy dachówki ceramiczne. Ich zaletą jest stabilność i dobra izolacja akustyczna, jednak w wilgotnym środowisku często zagnieżdżają się między nimi grzyby czy mchy. Konserwacja dachu tego typu powinna polegać na usunięciu narostów, wymianie uszkodzonej dachówki i zaimpregnowaniu całego dachu.

Gdy mowa o najczęściej spotykanym materiale pokryciowym, jakim jest blacha, jej największymi zaletami są lekkość i łatwość montażu. Jednak i ona wymaga okresowej konserwacji – naprawy przerdzewiałych elementów i malowania renowacyjnego. Należy bowiem pamiętać, że blacha jest bardzo podatna na wpływ czynników atmosferycznych takich jak wysoka temperatura czy duża wilgotność powietrza.

Bez względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest Państwa dach, przeprowadzimy profesjonalną renowację pokrycia dachowego, począwszy od diagnozy, poprzez oczyszczenie i naprawę, na impregnacji skończywszy.