Kategorie

Nowoczesne farby antykorozyjne

Nowoczesne farby antykorozyjne

Podczas użytkowania wyrobów metalowych kluczowe znaczenie ma skuteczne zabezpieczenie przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, tak by chronione powierzchnie na dłużej zachowały swoje właściwości. W celu utrzymania takiego stanu warto wybierać podkłady i emalie przeciwkorozyjne, które są dostępne w ofercie hurtowni Pakiet z Białegostoku.

Istotne cechy podkładów i emalii przeciw korozji

Korozja jest naturalnym procesem, jaki zachodzi w środowisku. Polega ona na powrocie metali do stanu, w którym występują w rudach. Wpływ na to mają różnorodne warunki atmosferyczne, w tym wahania temperatury, tlen atmosferyczny, słońce, kwaśne deszcze czy wilgotne powietrze. Zjawisko to jest nieuchronne, jednak można je spowolnić.

Skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych farb antykorozyjnych. Łączą one w sobie właściwości farb gruntujących, podkładowych oraz fasadowych. Pozwalają nie tylko na ochronę metali przed korozją – stanowią dodatkowo skuteczny środek również w przypadku nawrotów korozji i jej rozprzestrzeniania się na inne przedmioty.

Emalie zapewniają długotrwałe zabezpieczenie metali, zwykle przez okres kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat.

Podstawowe korzyści

Farby antykorozyjne skutecznie chronią przedmioty znajdujące się na zewnątrz. Dotyczy to zarówno niewielkich elementów (typu narzędzia ogrodowe), jak też dużych urządzeń oraz instalacji, w tym przemysłowych (budynki, zakłady produkcyjne).

Farby służące do zabezpieczenia przed korozją można wykorzystywać także wewnątrz pomieszczeń. Pozbawione substancji toksycznych, które mogłyby mieć negatywny wpływ na życie i zdrowie człowieka, są chętnie wybierane również przez naszych Klientów.

Efektywne, szybkie zabezpieczenie metali za pomocą farb obejmuje szeroką grupę powierzchni. Dotyczy to m.in. stali, stali ocynkowanej, aluminium, żelaza, cynku czy miedzi. Ochroną mogą zostać objęte elementy i powierzchnie, w których składzie są metale ciężkie oraz lekkie.

Każda spośród farb antykorozyjnych oferowanych w hurtowni Pakiet w Białymstoku, odznacza się pożądanymi właściwościami. Zalicza się do nich:

  • doskonałą przyczepność do wszelkich powierzchni, w tym stalowych, aluminiowych czy miedzianych,
  • szybkie schnięcie – użytkowanie przedmiotów jest możliwe nawet w kilka godzin po malowaniu,
  • długotrwałą osłonę przed korozją –  zmienne warunki atmosferyczne nie mają dzięki temu silnego, negatywnego wpływu na metale,
  • solidne zabezpieczenie przed oddziaływaniem czynników mechanicznych – ochrona przed uszkodzeniami, ścieraniem powierzchni,
  • możliwość szerokiego stosowania do zabezpieczania maszyn, rur, blach, konstrukcji stalowych, słupów oświetleniowych oraz metalowych pojemników, mebli i palet.

Jedną z zalet farb antykorozyjnych jest również to, że są one wykorzystywane albo w charakterze podkładu i gruntu, albo właściwej warstwy nawierzchniowej. Połączenie właściwości kilku preparatów w jednym znacznie wzmacnia ochronę przeciwkorozyjną i pozwala na zachowanie przez wyroby metalowe swoich funkcji przez wiele lat.

Oferta hurtowni w zakresie zabezpieczenia metali przed korozją

W naszej hurtowni dostępny jest szeroki asortyment farb antykorozyjnych. Wszystkie oferowane wyroby pochodzą od renomowanego producenta, Barvy A Laky (produkty Telpur, Telkyd, Telpox). Oferujemy następujące rodzaje farb:

  • podkładowe – są to klasyczne produkty dwuskładnikowe, poliuretanowe, epoksydowe lub alkidowe, szybkoschnące, przeznaczone do szerokiego zastosowania (piwnice, warsztaty, pralnie, zbiorniki metalowe i zbiorniki na olej, rurociągi, mosty, hale produkcyjne, metalowe meble);
  • gruntoemalie poliuretanowe lub alkidowe – służące do uzyskania matowego wykończenia powierzchni przedmiotów lub działające jako jednowarstwowy podkład, które cechują się wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną, w tym na żółknięcie, kredowanie; są odpowiednie także do malowania słupów oświetleniowych, pokryw maszyn, kontenerów, garaży oraz rynien, dachów, parapetów;
  • nawierzchniowe – służą do nakładania warstw ochronnych, które bezpośrednio neutralizują negatywny wpływ warunków atmosferycznych.

Wszystkie farby antykorozyjne dostępne w naszej ofercie charakteryzuje łatwość aplikacji. Można je nanosić na daną powierzchnię przy pomocy pędzla lub metodą natryskową. Malowanie przebiega dzięki temu szybko i sprawnie.

Szeroka gama zastosowań – to cenią Klienci

Oferowane przez nas produkty mają wiele zastosowań, pozwalają na sprawne przeprowadzanie również wieloetapowych prac. Preparaty skuteczne zarówno w przypadku przedmiotów używanych w nieruchomościach prywatnych, jak też maszyn stosowanych na skalę przemysłową, cieszą się dużym zainteresowaniem. Szczególne zapotrzebowanie występuje w większych miastach, ponieważ znajduje się tam wiele metalowych urządzeń i elementów, w tym w budynkach użyteczności publicznej czy na terenach rekreacyjnych (parki, place zabaw dla dzieci). Każdy metalowy wyrób wymaga okresowej konserwacji. Wiedzą o tym również nasi Klienci z Białegostoku.

Hurtownia Pakiet zapewnia dostęp do optymalnych jakościowo i wysoce odpornych na warunki atmosferyczne farb antykorozyjnych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.