Kategorie

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc 

docieplanie trudno dostepnych miejsc w domuStandardowe rozwiązania stosowane w izolacji termicznej budynków coraz częściej przegrywają w konkurencji z nowoczesnym produktem, jakim jest wełna celulozowa. W krajach zachodnich jest to materiał powszechnie znany i sprawdzony, jednak w Polsce na większą skalę stosowany jest dopiero od kilku lat.

Wełna powstaje w wyniku recyklingu gazet, więc jest naturalna oraz przyjazna zarówno dla środowiska, jak i zdrowia mieszkańców. Największa innowacją jest postać materiału – ma on formę sypką. Wdmuchiwany jest przy pomocy specjalistycznego sprzętu przez niewielkie otwory pod wysokim ciśnieniem. Gwarantuje to równomierne i dokładne wypełnienie  przestrzeni i niweluje straty ciepła wynikające z powstawania mostków termicznych. Ponadto system pneumatycznej aplikacji umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej gęstości warstwy materiału. Stosowany przez nas typ izolacji jest także bezresztkowy.

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc staje się łatwe przy zastosowaniu wełny celulozowej.  Ściany, ścianki działowe, skosy dachowe, przestrzenie znajdujące się nad sufitami podwieszanymi, wszelki przestrzenie za płytami gipsowo-kartonowymi, podłogi na legarach oraz wiele innych trudno dostępnych miejsc, w których zawodzą konwencjonalne metody, to pole do eksploatacji możliwości wełny celulozowej. Może ona zostać użyta nawet tam, gdzie nie ma dostępu bezpośredniego. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest izolacja akustyczna pomieszczeń, co znajduje zastosowanie w ociepleniach strychu, wysokich loftów, ścian bądź podłóg.

ocieplanie ścian wełną ocieplanie domu wełną celulozową ocieplanie domu celulozą

W ociepleniach budynków najważniejszy jest wybór odpowiedniego materiału, który będzie nam służył przez długie lata oraz ekipa specjalistów, która fachowo wykona powierzone im zadanie. Pamiętajmy, że nawet niewielkie puste przestrzenie mogą negatywnie wpłynąć na cały bilans cieplny. Wełna celulozowa doskonale sprawdzi się podczas ocieplania trudno dostępnych miejsc.