Kategorie

Filtr produktów

Włączone filtry:
Producent

Farby ścienne i sufitowe 

Dobór kolorów do pomieszczeń i malowanie wnętrz to jeden z najprzyjemniejszych etapów prac wykończeniowych. Nasz sklep budowlany posiada duży wybór farb do ścian – oferujemy szeroką paletę kolorów oraz różnorodność typów i rodzajów farb .

Zanim zdecydujemy się na wybór farby, należy zastanowić się, do jakiego pomieszczenia będzie przeznaczona. Określa to bowiem i jej kolor, i typ.

Farby zmywalne najlepiej sprawdzą się w pokojach dziecięcych czy na korytarzach lub schodach, ponieważ są to miejsca szczególnie narażone na zabrudzenie. Zazwyczaj najbardziej odporne na zmywanie i szorowanie są farby lateksowe.

Innymi farbami ściennymi, które nadają się do salonu czy sypialni, są farby akrylowe – zazwyczaj mają dobre parametry paroprzepuszczalności, co pozwala uzyskać prawidłowy mikroklimat w pomieszczeniu. Do kuchni i łazienki szukajmy farby, która będzie odporna na grzyby i pleśnie. Dobierając farbę należy także wziąć pod uwagę poziom nasłonecznienia. Jeśli pokój nie jest dobrze oświetlony, lepiej jest unikać ciemnych barw.

Farby stosowane na zewnątrz różnią się swoimi właściwościami od farb przeznaczonych do pomieszczeń. Tak zwane farby fasadowe posiadają przede wszystkim inną konsystencję oraz właściwości fizyczno-chemiczne - są bardzo odporne na warunki atmosferyczne.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów