Kategorie

Ocieplanie ścian 

ocieplanie ścianBudujesz dom, myślisz o remoncie? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad dociepleniem budynku lub jego części? Wełna celulozowa to nowoczesne rozwiązanie, od lat z powodzeniem stosowane w krajach zachodniej Europy, a od pewnego czasu dostępne także w ofercie naszej firmy. Mnogość zalet sprawia, że jest chętnie wybierany jako materiał wykorzystywany do ocieplania ścian, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Wełna celulozowa to produkt przyjazny środowisku. Powstaje w wyniku recyklingu makulatury, a technologia jej wytwarzania pochłania znacznie mniej energii niż produkcja tradycyjnych materiałów dociepleniowych. Ponadto jej zastosowanie pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie w zimie i na klimatyzację latem, tym samym redukując zużywanie nieodnawialnych źródeł energii.

Kolejną zaletą wełny jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Przede wszystkim nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na człowieka. Możemy więc być spokojni o własne zdrowie i swoich najbliższych. Poza tym celuloza jest produktem niepalnym, a w przypadku pożaru zwęgla się, co zapobiega rozprzestrzenianiu się otwartego ognia. Dzięki zastosowaniu impregnacji solnej, przeciwdziała osiedlaniu się gryzoni i insektów, a także hamuje rozwój pleśni i grzybów.

ocieplanie ścian wełną ocieplanie ścian wełną 2 ocieplanie ścian 3

Najważniejsze są jednak parametry izolacji termicznej i akustycznej. Włókna celulozowe wyciszają pomieszczenia i pochłaniają dźwięk, dlatego bardzo często znajdują zastosowanie w studiach nagraniowych. W domu mogą z kolei chronić przed hałasem dochodzącym z zewnątrz bądź z innych pomieszczeń. Ponadto celuloza zapewnia odpowiednią wilgotność pomieszczeń, a to z kolei zabezpiecza drewniane elementy konstrukcji. Na dodatek innowacyjny system aplikacji sprawia, że materiał szczelnie pokrywa przestrzeń wokół rur, w których przepływa woda, co obniża koszty jej podgrzewania.

Ocieplenie ścian z zastosowaniem wełny celulozowej to gwarancja komfortowego zamieszkania poprzez zachowanie odpowiedniej temperatury wewnętrznej oraz optymalnej wilgotności powietrza. Nasz zespół doświadczonych fachowców dysponuje specjalistycznych sprzętem i posiada duże doświadczenie w pracy z tym systemem ocieplenia. Postaw na nowoczesne rozwiązania w Twoim domu i skontaktuj się z nami już dziś.