Kategorie

Ta strona nie została znaleziona

Niestety, podany przez Ciebie adres strony nie jest dostępny.

Za chwilę zostaniesz przekierowany na stronę producentów.

Usuwanie glonów 

Rozprzestrzenienie się glonów  na elewacji lub dachu, wskutek czego dochodzi do tzw. korozji biologicznej, wpływa na estetykę budynku i jest niekorzystne dla zdrowia - glony mogą bowiem powodować alergie. Jeżeli usuwanie glonów z elewacji przeprowadzimy nieumiejętnie, będą one powracać co jakiś czas.

Glony najczęściej pojawiają się na budynkach, które postawione są blisko wody czy lasu, a przez to narażone na większą wilgotność. Jeżeli jednak problem występuje w warunkach normalnej wilgotności powietrza, należy upewnić się, czy izolacja ścian zewnętrznych została wykonana prawidłowo. Glony, mchy i pleśń rozwijają się bowiem pod wpływem ciepła oraz wilgoci, powodując, że na ścianach pojawiają się zielone naloty.

Nasza firma oferuje kompleksowe usuwanie glonów z elewacji. Udzielamy także fachowego doradztwa w zakresie pozbycia się przyczyn powstawania problemu. Cały proces składa się z kilka etapów. Na początek nasza ekipa usuwa mechanicznie zielonkawy nalot, posługując się myjką ciśnieniową bądź szczotkami (czyszczenie na sucho). Następnie po wyschnięciu ściany nakładamy na nią środek glonobójczy i dezynfekujący. Pozwoli on zabić wszystkie pozostałości po zarodnikach glonów. Ostatnim etapem jest ponowne mycie elewacji i nałożenie środka usuwającego glony.  Zalecamy, aby usuwać glony, gdy tylko pojawią się pierwsze zmiany na ścianach - pozwoli to na mniejszą ingerencję w elewację. W zależności od przyczyn (szczególnie tych naturalnych) może się okazać, że czynność trzeba będzie powtórzyć za kilka lat.