Kategorie

Usuwanie glonów 

Rozprzestrzenienie się glonów  na elewacji lub dachu, wskutek czego dochodzi do tzw. korozji biologicznej, wpływa na estetykę budynku i jest niekorzystne dla zdrowia - glony mogą bowiem powodować alergie. Jeżeli usuwanie glonów z elewacji przeprowadzimy nieumiejętnie, będą one powracać co jakiś czas.

Glony najczęściej pojawiają się na budynkach, które postawione są blisko wody czy lasu, a przez to narażone na większą wilgotność. Jeżeli jednak problem występuje w warunkach normalnej wilgotności powietrza, należy upewnić się, czy izolacja ścian zewnętrznych została wykonana prawidłowo. Glony, mchy i pleśń rozwijają się bowiem pod wpływem ciepła oraz wilgoci, powodując, że na ścianach pojawiają się zielone naloty.

Nasza firma oferuje kompleksowe usuwanie glonów z elewacji. Udzielamy także fachowego doradztwa w zakresie pozbycia się przyczyn powstawania problemu. Cały proces składa się z kilka etapów. Na początek nasza ekipa usuwa mechanicznie zielonkawy nalot, posługując się myjką ciśnieniową bądź szczotkami (czyszczenie na sucho). Następnie po wyschnięciu ściany nakładamy na nią środek glonobójczy i dezynfekujący. Pozwoli on zabić wszystkie pozostałości po zarodnikach glonów. Ostatnim etapem jest ponowne mycie elewacji i nałożenie środka usuwającego glony.  Zalecamy, aby usuwać glony, gdy tylko pojawią się pierwsze zmiany na ścianach - pozwoli to na mniejszą ingerencję w elewację. W zależności od przyczyn (szczególnie tych naturalnych) może się okazać, że czynność trzeba będzie powtórzyć za kilka lat.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów