Kategorie

Konserwacja elewacji 

Niektóre ściany, szczególnie te wykonane z naturalnych materiałów, wymagają co jakiś czas konserwacji. Nasza firma oferuje kompleksową usługę konserwacji elewacji, począwszy od przeglądu i oceny jej stanu, a skończywszy na kompleksowej naprawie oraz zabezpieczeniu.

Szczególnie zagrożone działaniem czynników atmosferycznych są elewacje kamienne i ceglane. Wciąż wiele z nich znajduje się w naszym otoczeniu. Często są to budynki starsze, z własną historią. Często również wymagają konserwacji w celu przywrócenia im dawnego wyglądu. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technicznym oraz wysokiej jakości materiałom nasza firma czyści oraz doprowadza do odpowiedniego stanu również zabytkowe elewacje.

Także nowoczesne elewacje z czasem ulegają niszczeniu, często o podłożu mechanicznym. Ubytki, załamania czy uszkodzone elementy to wyzwania, z jakimi na co dzień mierzą się nasi fachowcy. Popularnym materiałem pokryciowym jest też drewno, które wymaga regularnej i starannej konserwacji. Warto pamiętać, że w tym przypadku najważniejsze jest niedopuszczenie do ściemnienia drewna. Konserwacja drewnianych ścian polega na doszlifowaniu elementów pokrycia w celu przywrócenia ich barwy, nałożeniu środków pleśniobójczych i grzybobójczych oraz właściwej warstwy ochronnej.

W zależności od materiału konserwacja elewacji może być przeprowadzana raz na rok lub raz na wiele lat. Wiele zależy też od jakości użytych środków. Nasi profesjonalni konserwatorzy elewacji dobiorą najlepszą dla budynku metodę oraz zabezpieczą elewację na najdłuższy możliwy okres.