Kategorie

Ocieplenie piwnicy 

docieplanie piwnicy wełnaPiwnica to najniższa, często podziemna, kondygnacja budynku, a jej funkcja zależy od typu budynku i preferencji jego użytkowników. Wykorzystywana jest jako spiżarnia, składzik albo adaptowana do celów mieszkalnych. Bez względu na przeznaczenie, powinniśmy zadbać o jej staranną izolację termiczną, gdyż odmienne warunki temperatury i wilgotności panujące na tym poziomie mogą być przyczyną problemów obejmujących cały budynek.

Ocieplenie piwnic rozwiąże problem niepotrzebnych strat ciepła oraz zapobiegnie zawilgoceniu. Bez odpowiedniej izolacji pomieszczenia przemarzają, a w efekcie może pojawiać się pleśń i grzyby, których trudno będzie się pozbyć. Najniższe kondygnacje budynków często stwarzają doskonałe warunki do życia i rozwoju różnego rodzaju gryzoni. Używana przez naszą firmę wełna celulozowa, dzięki zawartości kwasu borowego, zapobiega pojawianiu się myszy i szczurów. Dodatkowo fundamenty chronione będą przed szkodliwym wpływem korzeni roślin.

Celuloza to produkt naturalny i przyjazny dla środowiska. Powstaje w wyniku recyklingu gazet, dlatego nie zawiera szkodliwych substancji. Jeśli planujemy zaadaptować przestrzeń piwnicy na pokoje mieszkalne, nie musimy martwić się o negatywny wpływ materiału ociepleniowego na nasze zdrowie.

Wełna celulozowa jest materiałem niepalnym, więc zapobiega rozprzestrzenianiu się otwartego ognia. Skutecznie wchłania wilgoć, reguluje jej poziom oraz odprowadza nadmiar. Oferowany przez nas system ocieplenia to gwarancja wysokiej wydajności cieplnej i mniejszych wydatków na energię. Należy podkreślić, że celuloza sprawdza się w każdych warunkach pogodowych, podczas gdy standardowe materiały w niższych temperaturach tracą swą pierwotną efektywność cieplną.

Nasza firma w branży ociepleń działa od ponad 14 lat. Jako pierwsza firma na Podlasiu zastosowaliśmy system dociepleń stropów piwnic metodą natrysku pneumatycznego w technologii firmy KEMATHERM. Nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy, którzy wykonują kompleksowe ocieplenia piwnic przy użyciu specjalistycznego sprzętu.