Kategorie

Farby do drewna

Farby do drewna

Oferujemy szeroki wybór farb do drewna stosowanych zarówno do malowania powierzchni wewnątrz pomieszczeń, jak i wyeksponowanych na warunki atmosferyczne. Dodatkowo w naszym sklepie Pakiet Budowlany w Białymstoku dostępny jest szeroki asortyment akcesoriów niezbędnych podczas prac malarskich. Wystarczy nas odwiedzić, by kupić wszystko, co potrzebne do upiększenia i zabezpieczenia powierzchni wykonanych z drzewa.

Oferta Pakietu Budowlanego w Białymstoku

W stałym asortymencie posiadamy dwa rodzaje preparatów najczęściej używanych i jednocześnie zalecanych przez specjalistów:

  • Emakol strong – emalia olejno-alkidowa, odpowiednia do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Sprzedawana jest w puszkach po 1 kg (posiadamy w sprzedaży kilka gotowych kolorów).
  • Telkyd T 300 - jednoskładnikowa farba alkidowa, dostępna w wersji matowej, półmatowej oraz błyszczącej. Szybko schnie, jest odporna na warunki atmosferyczne. Żądane kolory uzyskujemy z mieszalnika, najmniejsza ilość w sprzedaży to 5 kg.

Farby alkidowe są rozcieńczane za pomocą benzyny, a ich zapach utrzymuje się w malowanych pomieszczeniach kilka dni. Schną dłużej niż akrylowe.

Do największych zalet farb alkidowych należy zaliczyć: doskonałe wiązanie się z malowanymi powierzchniami, brak odprysków, wysoką trwałość pokrytych nią powierzchni i odporność na ścieranie.

farby do drewna białystok

Jakie cechy powinna mieć farba do stosowania na zewnątrz

Farba do drewna alkidowa ma większość cech, które są wymagane od mieszanek narażonych na różne czynniki atmosferyczne: nie rozpuszcza się w wodzie, jest odporna na grzyby i pleśnie, zapobiega działaniu insektów, jest odporna na niską temperaturę.

Mieszanka alkidowa idealnie sprawdzi się w malowaniu powierzchni wymagających zwiększonej trwałości: okien, tarasów, poręczy, mebli ogrodowych. Warto zaznaczyć, że w sklepie Pakiet Budowlany w Białymstoku posiadamy preparaty kryjące i transparentne (dotyczy to również mieszanek nieodpornych na wodę). Wielu Klientów, malując drewno, chce zachować jego charakter, pozostawić widoczne słoje. Dostępne u nas mieszanki pomagają uzyskać ten efekt. Wybierając taką farbę, warto skonsultować się z naszymi sprzedawcami, aby poznać szczegóły.

Zakupy w Pakiecie Budowlanym

Staramy się, by asortyment naszego sklepu Pakiet Budowlany w Białymstoku zaspokajał potrzeby Klientów dotyczące remontów i budowania. Naszą ambicją jest dostarczanie wszystkiego, co niezbędne do wykończenia domu na zewnątrz i od wewnątrz. Dotyczy to również farb do drewna, dlatego jeśli na naszej stronie internetowej nie ma poszukiwanej przez Państwa mieszanki, możemy ją zamówić.
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w naszym sklepie stacjonarnym. Inwestując w preparaty do zastosowaniu we własnym domu i na posesji warto wybrać rozwiązania wysokiej jakości.