Kategorie

Płyty kartonowo - gipsowe 

Płyty kartonowo-gipsowe to materiał najchętniej używany do budowy sufitów podwieszanych oraz  do stawiania lekkich ścianek działowych. Z uwagi na swoje właściwości może nawet zastępować tradycyjne, tynkowane powierzchnie.

Istnieją specjalne rodzaje płyt gipsowo-kartonowych, które mają dodatkowe właściwości: płyty ognioodporne (z siatką z włókna szklanego; pochłaniają duże ilości ciepła, dzięki czemu ogień rozprzestrzenia się wolniej), płyty g-k impregnowane (o zwiększonej odporności na wilgoć – do kuchni i łazienek) oraz płyty kartonowo-gipsowe ognioochronne z dodatkową impregnacją.

Płyty cieszą się dużą popularnością ze względu na łatwość montażu – wymagane są jedynie dokładność i kilka narzędzi. Cięcie płyt nie sprawia najmniejszych problemów, gdyż dokonuje się go za pomocą zwykłego noża do prac budowlanych. Jeżeli nie używamy konstrukcji z profili stalowych (np. przy podwieszaniu sufitu), to najlepiej jest stosować do płyt karton-gips specjalny klej.

Hurtownia Pakiet Budowlany oferuje swoim Klientom duży wybór płyt gipsowo-kartonowych, zarówno standardowych jak i wzmacnianych, czyli impregnowanych oraz ogniochronnych.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów