Kategorie

Usuwanie graffiti 

graffiti na murzeJednym z bardziej problematycznych zadań podczas czyszczenia elewacji jest usuwanie graffiti. Tego typu malowidła mogą być zwykłym aktem wandalizmu lub prawdziwą uliczną sztuką – jednak najczęściej ani jedno ani drugie nie jest mile widziane na naszej elewacji czy ogrodzeniu.

Nasza firma specjalizuje się w czyszczeniu graffiti w sposób trwały i nieinwazyjny dla elewacji. Używane przez nas środki pozwalają na stosowanie ich na pionowych powierzchniach, bez obawy o przedwczesne spłynięcie lub odparowanie. Oferujemy też zabezpieczenie na przyszłość przed podobnymi uciążliwościami, co ważne zwłaszcza gdy mowa o powierzchniach delikatnych lub  zabytkowych, a także wykonanych z kosztownych materiałów.

Najtrudniejsze w usuwaniu graffiti jest zrobienie tego w taki sposób, aby nie uszkodzić struktury elewacji ani nie zniekształcić koloru podłoża. Nasza firma dysponuje środkami chemicznymi i sprzętem, który został już wielokrotnie sprawdzony, zatem bezpiecznie i bez negatywnego wpływu na stan powierzchni usunie niepożądane przejawy ulicznej ekspresji.

Zapobiegawczym Klientom polecamy odpowiednio dostosowaną impregnację zabezpieczającą, która powoduje powstanie trwałej, lecz usuwalnej powłoki ochronnej, izolującej powierzchnię nie tylko od graffiti, ale też od innych zabrudzeń i zanieczyszczeń. W przypadku pojawienia się kolejnego zabrudzenia, usunięcie graffiti na zaimpregnowanej ścianie będzie możliwe dzięki użyciu zwykłej wody pod ciśnieniem, podgrzanej do odpowiedniej temperatury.