Kategorie

Co warto wiedzieć o panelu kwarcowym Greinplast

 Co warto wiedzieć o panelu kwarcowym Greinplast

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o pokrycie elewacji budynku, jest panel kwarcowy Greinplast. Doskonale sprawdza się on w wysokiej warstwie cokołu obiektu. To piękna dekoracja przestrzeni pomiędzy oknami lub wykończenia wejścia. Co więcej, rozwiązanie to jest w pełni odporne na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesna architektura

Panele kwarcowe zostały skonstruowane dzięki użyciu nowoczesnej technologii, która polega na łączeniu ze sobą naturalnego i sztucznego materiału. Wskutek tych działań powstaje kruszywo o podwyższonej odporności na uszkodzenia różnego rodzaju, a także wyróżniające się niskim poziomem nasiąkliwości. Warto też wspomnieć, iż z paneli tego typu wyjątkowo łatwo można zmyć wszelkie zabrudzenia, bez strachu o to, że zniszczy się ich powierzchnię.

panel kwarcowy greinplastuWażne jest również to, że panel kwarcowy Greinplast jest bardzo elastyczny, co umożliwia stosowanie go w formie łuków i powoduje, iż montowanie do ścian zewnętrznych jest nad wyraz proste.

Wyniki testów przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej stanowią potwierdzenie trwałości systemu montażu paneli kwarcowych oraz ich wytrzymałości pod względem mechanicznym.

Panel kwarcowy Greinplast — proces montażu

Nawet osoby nieposiadające wielkiego doświadczenia w szeroko pojętej budowlance, z łatwością poradzą sobie z montażem panelu kwarcowego Grainplast.

Cały proces najlepiej przeprowadzić zgodnie z poniższą instrukcją:

 • powierzchnię przystosowaną do wyklejania paneli dokładnie wyrównać, a następnie zagruntować przy pomocy specjalnej farby gruntującej w dowolnym kolorze;
 • pacą zębatą nałożyć warstwę kleju na powierzchnię;
 • na klej przykładamy panel kwarcowy (należy zachować miejsce na fugę, najlepiej odmierzyć ją krzyżykami dystansowymi);
 • panel równomiernie docisnąć, najlepiej pacą gładką lub wałkiem dociskowym;
 • nadmiar kleju, który wypłynie spod paneli zebrać, a zabrudzoną powierzchnię przetrzeć namoczoną gąbką;
 • kiedy całość przeschnie - zabezpieczyć ją środkiem impregnującym.

Podczas wybierania farby gruntującej należy pamiętać, że musi być ona dobrana tak, aby pasowała do koloru paneli kwarcowych, ponieważ barwa farby będzie widoczna w fugach.

Podstawowe zalety rozwiązania

Panel kwarcowy Greinplast to nowoczesny sposób pokrycia elewacji budynków, który staje się coraz popularniejszy.

Opcja ta ma sporo atutów. Najważniejszymi z nich jest między innymi:

 • fakt, iż panel jest cienki i lekki;
 • montaż bezpośrednio na siatkę z klejem w układzie na styropianie;
 • wysoce estetyczny efekt płyty HPL lub aluminium;
 • lekkość i niewielka grubość pozwalają na użycie materiału jako dowolnej wstawki, w praktycznie każdym miejscu,;
 • proste przygotowanie podłoża (jest ono takie samo, jak w przypadku przystosowywania go przed nałożeniem warstwy gruntu i tynku).

Jak wynika z informacji przedstawionych powyżej, panele kwarcowe będą odpowiednią opcją dla Klientów ceniących sobie trwałość i estetyczne wykonanie w swoich inwestycjach. Użycie tego materiału jest rozwiązaniem na długie lata, które raczej nieprędko wyjdzie z mody.

Panel kwarcowy Greinplast można nabyć w sklepie internetowym Pakiet Budowlany. Posiadamy szeroki wybór produktów, wśród których każdy jest w stanie odszukać rozwiązanie odpowiednie do swoich potrzeb. Osoby zainteresowane produktami z naszej oferty zachęcamy do zakupów online lub skontaktowania się z Biurem Obsługi Klienta. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.