Kategorie

Poznaj zalety deski elewacyjnej Greinplast

Poznaj zalety deski elewacyjnej Greinplast

Elewacje drewniane zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. Ciekawym rozwiązaniem jest deska elewacyjna Greinplast, którą można położyć na całej powierzchni ścian zewnętrznych  budynku. Odpowiednio zabezpieczone deski będą służyły przez długie lata. Decydując się na taką inwestycję, warto najpierw poznać jej największe zalety.

Podstawowe informacje

Tradycyjne polskie chaty często były pokryte oblicówką wykonaną z drewna sosnowego, świerkowego lub modrzewiowego. Deski elewacyjne, które produkowane są współcześnie, zostały w znaczący sposób ulepszone — lepiej znoszą zmieniającą się aurę i są bardziej odporne na szkodliwy wpływ czynników biologicznych, takich jak grzyb czy korniki.

elewacja ogrodzenieDo wykonania elewacji tego typu najczęściej wykorzystuje się następujące gatunki drzew:

  • modrzew syberyjski,
  • świerk skandynawski,
  • sosna skandynawska,
  • cedr kanadyjski,
  • meranti.


Czasami stawia się również na inne rodzaje drewna, jakie pozyskuje się z egzotycznych odmian.

Deska elewacyjna Greinplast

W naszym sklepie internetowym Pakiet Budowlany można nabyć wysokiej jakości deskę elewacyjną Greinplast. Producent ten dostarcza rozwiązania, które posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa, zostały wykonane z trwałych materiałów i są już gotowe do montażu na ścianach zewnętrznych obiektu — panele klei się bezpośrednio na przygotowaną wcześniej warstwę zbrojącą.

Produkt jest w pełni odporny na wpływ czynników pogodowych, a Greinplast to gwarancja, że nie odklei się on od ściany, tak jak niekiedy dzieje się w przypadku imitacji desek elewacyjnych.

Głównymi zaletami tej opcji jest:

  • odporność materiału na działanie ognia,
  • prosty montaż,
  • brak skomplikowanych i drogich metod konserwacji,
  • zabezpieczenie powierzchni desek lazurem z systemem UV Protect, dzięki czemu nie ulegają szkodliwemu wpływowi promieni słonecznych,
  • brak obciążeń ścian zewnętrznych.


Warto wspomnieć również o tym, że deska elewacyjna Greinplast jest dostępna w aż dwudziestu ośmiu kolorach! W palecie znajdują się zarówno ciemne, jak i jasne odcienie. Dostępne są barwy ciepłe i chłodne, co sprawia, że każdy Klient bez trudu będzie mógł odnaleźć rozwiązanie, które spełni jego prywatne potrzeby i oczekiwania.

Wymiary i kształt desek

Producenci elewacji wykonanych z drewna zapewniają dostęp do desek o różnych profilach, których grubość jest ściśle uzależniona od kształtu produktu. Najcieńsze z nich to te zachodzące na siebie albo ukształtowane z 15 mm wrębem.

Deski łączone na tzw. pióro i wpust są trochę grubsze, a samo pióro musi mieć przynajmniej 10 mm długości. Taki rodzaj profili połączony w całość pozwala na bardziej efektywne odprowadzanie wody. Należy jednak pamiętać, aby wystrzegać się ostro zakończonych kantów. Najlepiej sprawdzają się wyoblone i fazowane krawędzie.

Szerokość desek elewacyjnych najczęściej ma kilkanaście centymetrów. Nie mogą być one jednak zbyt szerokie, ponieważ może to skutkować pojawieniem się tendencji do skręcania.

Najważniejsze jest to, że deski do obłożenia ścian zewnętrznych obiektów muszą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb wybranej elewacji. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się profile żaluzjowe, które są o wiele grubsze i znacznie węższe w porównaniu z deskami tradycyjnymi.

Zapraszamy do kontaktu tych z Państwa, którzy są zainteresowani kupnem deski elewacyjnej Greinplast. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na ewentualne pytania i pomogą ustalić najkorzystniejsze warunki współpracy.