Kategorie

Chemia budowlana – cichy i niezwykle ważny partner każdej budowy

Chemia budowlana – cichy i niezwykle ważny partner każdej budowy

Chemia budowlana to bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju surowców niezbędnych do przeprowadzenia każdego remontu i budowy. Poza farbami i lakierami większość z tych artykułów jest właściwie niewidoczna i służy do prawidłowego zamontowania, uszczelniania czy poprawienia jakości innych produktów, z których składa się budowa lub remontowane fragmenty domu czy mieszkania.

Chemia budowlana – równie ważna jak płytki, cegły czy drewno

Remontując lub budując dom w pierwszej kolejności skupiamy się na wyborze podstawowych materiałów budowlanych lub elementów wpływających na estetykę budynku i jego wnętrz. Sporo czasu spędzamy zatem w sklepach z płytkami i wyposażeniem łazienek czy składach budowlanych oferujących elementy wykończenia elewacji. Jednak eleganckie płytki czy dekoracyjny kamień, to oczywiście nie wszystko, czeka nas jeszcze wizyta w dziale chemii budowlanej gdzie kupimy wszystkie produkty niezbędne do zamontowania wybranych wcześniej artykułów.

Ważne jest, aby wszystkie kleje, impregnaty czy podkłady były jak najlepszej jakości, gdyż to w głównej mierze od tych produktów zależy trwałość i wytrzymałość naszego domu i jego wnętrz. Potrzebne artykuły znajdziemy we wszystkich sklepach budowlanych stacjonarnych oraz internetowych takich jak np. skład budowlany w Białymstoku oferujący kleje do płytek, silikonypianki montażowe i wiele innych produktów najlepszych producentów.

Świat chemii budowlanej

chemia budowlana w praktyceProdukty zaliczające się do chemii budowlanej to bardzo rozbudowany dział związany z budownictwem, w którym łatwo się pogubić. Wśród artykułów zaliczających się do tej grupy, można wyróżnić np.:

  • Kleje i zaprawy (np. klej do płytek, do wełny mineralnej, gresu, kamienia lub zaprawa do murowania klinkieru, murarska termoizolacyjna czy betonowa),
  • Tynki (np. akrylowe, gipsowe, elewacyjne, renowacyjne, cementowo – wapienne),
  • Farby (np. akrylowe, winylowe, lateksowe, akrylowo – lateksowe, podkładowe, silikatowe),
  • Impregnaty i lakiery (np. pokost lniany, impregnat powłokotwórczy, lakierobejca, oleje do drewna, lakiery akrylowe i poliuretanowe),
  • Uszczelniacze, hydroizolacje, silikony,
  • Beton i cement.

To tylko podstawowe produkty, które znajdziemy w dziale chemii budowlanej. Poszukując jakiegoś środka, najlepiej poprosić o radę sprzedawcę, gdyż dzięki nowoczesnym technologiom asortyment ten stale się poszerza o nowe, coraz bardziej zaawansowane i skuteczne środki.

Na co zwrócić uwagę?

Kupując potrzebne produkty nie kierujmy się wyłącznie ceną. Wiadomo, że jest to bardzo ważny czynnik wyboru, jednak zwróćmy też uwagę na inne aspekty. Przede wszystkim wybierajmy artykuły znanych producentów chemii budowlanej oraz kupujmy u sprzedawcy, który gwarantuje, że są one przechowywane w należytych warunkach, czyli w zadaszonych magazynach z odpowiednią temperaturą, gdyż w przeciwnym razie mogą stracić swoje właściwości. Jeśli nie mamy własnego transportu, zapytajmy czy sklep zapewnia dostarczenie towaru we wskazane miejsce.