Kategorie

Z jakich materiałów budowlanych postawić dom?

Z jakich materiałów budowlanych postawić dom?

Budowa domu to niełatwa sprawa i nie każdy odważa się na podjęcie takiego wyzwania. Znacznie łatwiej kupić gotowe mieszkanie lub budynek od dewelopera, który weźmie na siebie całą stronę techniczną, pozwolenia, pracowników itp. Są jednak oczywiście osoby, które samodzielnie zajmują się budową począwszy od załatwienia spraw urzędowych przez kupno materiałów budowlanych, po nadzór nad ekipą fachowców i współpracę z architektem. Zazwyczaj kosztuje to mnóstwo czasu, energii i nerwów, ale zapewne późniejsza satysfakcja jest tego warta.

Z czego zbudować ściany?

materiały buudowlane w hurtowniNajwięcej historii dotyczących perypetii związanych z budową domu dotyczy zazwyczaj problemów z ekipą budowlaną. Nadzorowanie budowy nie jest łatwe, zwłaszcza, jeśli właściciel jest laikiem i nie bardzo zna się na specyfice przeprowadzanych robót. Nie jest to jednak jedyne wyzwanie stojące przed inwestorem, który oprócz doglądania placu budowy musi też zająć się wieloma innymi sprawami m.in. wyborem i zakupem materiałów budowlanych, z których ma powstać jego przyszły dom.

Jest to niezwykle istotna kwestia, a wybór konkretnego budulca zdeterminowany jest przez wiele czynników takich jak stan finansów, zalety i wady konkretnych materiałów czy oczekiwania, co do wyglądu domu. Pomocne na pewno okaże się wsparcie doświadczonego architekta, jednak to klient musi ostatecznie zdecydować z czego będzie jego wymarzony dom.

Co oferuje rynek?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz materiałów budowlanych o różnych parametrach i właściwościach. Wybór i ostateczna decyzja mogą być naprawdę trudne. Trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy każdego rozwiązania i wybrać to najbardziej optymalne. Klienci mogą zdecydować się np. na:

  • Ściany murowane – zdecydowanie najczęściej wybierane ze względu na prostą technologię budowania oraz dobre właściwości ciepłochronne. Budulcem są tu np. cegły, pustaki ceramiczne, silikaty czy beton komórkowy, a ściany mają charakter jedno, dwu lub trzywarstwowy.
  • Ściany drewniane – mniej popularne niż murowane, jednak mają swoich zwolenników, głównie ze względu na walory estetyczne oraz naturalny i ekologiczny materiał. Ściany drewniane powstają np. z bali lub w technologii szkieletowej, która jest tańsza, a zastosowanie wełny mineralnej w charakterze ocieplenia znacznie podnosi właściwości termoizolacyjne budynku.

Dostępność materiałów budowlanych

Składów budowlanych raczej nie brakuje i w każdym rejonie Polski na pewno znajdziemy dobrze zaopatrzone hurtownie i sklepy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, co do wyboru materiałów budowlanych, z których powstanie nasz dom, warto jednak rozeznać się w ofercie pobliskich marketów oraz zapoznać się z cenami poszczególnych produktów. Wiadomo, że koszt budulca nie będzie niski, a trzeba do tego doliczyć jeszcze transport. W trakcie poszukiwań można też zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, które często stosują interesujące promocje. Materiały budowlaneociepleniowe w Białymstoku możemy zamówić w firmie „Pakiet” oferującej produkty czołowych producentów i dbającej o jak najszybszą realizację zamówienia.