Kategorie

Izolacja styropianem – czy warto?

Izolacja styropianem – czy warto?

Termoizolacja ścian budynku jest dziś czymś naturalnym i niezbędnym. Nikt nie chce ponosić kosztów energii, które można znacznie obniżyć, dlatego deweloperzy i właściciele prywatnych domów chętnie inwestują w ich ocieplenie. Jedną z najpopularniejszych metod jest izolacja styropianem ze względu na ogromne zalety tego materiału.

To się po prostu opłaca

Za izolacją styropianem przemawia ekonomia. Jest to metoda stosunkowo tania i przynosząca wymierne efekty w postaci znacznie obniżonych rachunków. Specjaliści twierdzą, że tego typu ocieplenie jest nawet bardziej wydajne niż energooszczędne źródła ciepła. Dodatkowo podczas upalnego lata, styropian zapewni komfortową temperaturę wewnątrz domu i ochroni przed jego przegrzaniem.

Przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla człowieka

Korzyści finansowe to nie wszystko. Styropian poza tym, że przyczynia się do obniżenia kosztów zużycia energii, ma sporo innych cennych zalet. Jedną z nich jest fakt, że jest to materiał przyjazny dla środowiska i podlegający recyklingowi. Poza tym proces jego obróbki oraz montażu jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, a sam materiał ma cechy samogasnące, co oznacza, że w czasie ewentualnego pożaru po zetknięciu z ogniem ulega stopieniu, a po odjęciu źródła ognia nie zapala się ponownie.

budynek izolowany styropianemNie boi się wilgoci

Izolacja styropianem jest odporna na oddziaływanie wilgoci, pleśni i grzybów, co dodatkowo chroni zdrowie domowników. Ponadto dzięki swojej nienasiąkliwości podczas wykonywania ocieplenia nie trzeba się martwic o zabezpieczenie rozpoczętej pracy przed opadami, co oczywiście obniża koszty montażu. Wilgoć nie narusza również struktury styropianu w ciągu kolejnych lat, co czyni z niego materiał niezwykle trwały i odporny.

Lekki jak piórko

Styropian aż w 98% składa się z powietrza, w związku z czym jest niezwykle lekki. Prowadzi to znowu do obniżenia kosztów – tym razem transportu oraz obróbki, która jest wyjątkowo prosta i nieszkodliwa. Ponadto, ze względu na niską wagę izolacja styropianem nie obciąża konstrukcji budynku.

Uniwersalny

Styropian wykorzystywany do izolacji budynków występuje w postaci płyt, którymi można ocieplić właściwie każde miejsce. Sprawdzi się zarówno na ścianach zewnętrznych, dachach jak i podłogach czy tarasach. Jest to materiał o wszechstronnym zastosowaniu i bardzo dobrych właściwościach termoizolacyjnych oraz dźwiękochłonnych, co tłumaczy jego popularność.

Izolacja styropianem – warto!

Wszystkie wspomniane zalety styropianu powodują, że od lat niepodzielnie króluje wśród materiałów ociepleniowych. Decydując się na jego zakup, należy jednak wybierać produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, gdyż na rynku dostępne są tworzywa różnej jakości. Bezpieczne zakupy zapewni sklep budowlany w Białymstoku oferujący płyty styropianowe różnej grubości, charakteryzujące się najwyższą jakością i dobra marką. Izolacja styropianem wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną i przy użyciu najlepszych materiałów na pewno zapewni komfort i niższe rachunki na długie lata.