Kategorie

Blachodachówka Białystok – jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych

Blachodachówka Białystok – jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych

Dachy wykonane z blachodachówki to coraz bardziej popularny widok w polskim krajobrazie. Zobaczyć je można właściwie wszędzie – na wsiach, w miastach, na nowoczesnych domach i starych kamienicach. Co sprawia, że inwestorzy tak chętnie wybierają właśnie to pokrycie dachowe? Stoją za tym niewątpliwe zalety blachodachówki, których jest całkiem sporo.

Blachodachówka jest estetyczna i uniwersalna

Blachodachówkę produkuje się z ocynkowanej i specjalnie profilowanej blachy stalowej, która doskonale imituje klasyczną dachówkę ceramiczną, jednak ma znacznie niższą cenę. Dzięki przetłoczeniom uzyskać można różne wzory przypominające np. dachówkę płaską lub rzymską i marsylkę, a nawet drewniane gonty. Dodatkowo, klienci mogą wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej, lub zamówić materiał o ustalonej przez siebie barwie.

Te cechy sprawiają, że dachami wykonanymi z blachodachówki można pokryć niemal każdy budynek – począwszy od typu rustykalnego, przez zabytkową kamienicę, a skończywszy na nowoczesnej architekturze. Dobrze dobrany wzór i kolor blachodachówki, doskonale dopasuje się do każdego stylu.

blachodachówka z ofertyŁatwo się ją montuje

Blachodachówka sprzedawana jest w arkuszach lub mniejszych modułach, dzięki czemu jest stosunkowo łatwa w montażu. Arkusze przygotowywane są pod wymiar dachu i układa się je na ruszcie z łat i kontrłat wraz z folią wstępnego krycia. Nie ma potrzeby wykonywania podłoża z deskowania, co powoduje, że montaż jest szybki, tańszy i prosty.

Blachodachówka niewiele waży

Charakterystyczna dla blachodachówki niska waga (ok. 5kg/m2) umożliwia jej montowanie również na starych budynkach bez potrzeby wzmacniania konstrukcji dachu. Dodatkowo materiał ten nie nasiąka wodą i nie zwiększa swego ciężaru pod wpływem wilgoci.

Ale blachodachówka ma też wady…

Nie ma produktu idealnego, bez żadnych wad. Blachodachówka mimo swych rozlicznych zalet, ma też oczywiście wady, z którymi warto się zapoznać przed decyzją o jej zakupie. Głównym minusem są słabe parametry izolacji akustycznej, w związku z czym mieszkańcy poddasza będą słyszeć odgłosy padającego deszczu, gradu czy porywistego wiatru.  Można temu częściowo zapobiec poprzez położenie warstwy izolacyjnej z wełny mineralnej, która nie tylko spełni funkcję ocieplającą, ale też znacznie wygłuszy dach.

Drugą wadą blachodachówki jest jej znacznie krótsza trwałość w porównaniu np. do dachówki ceramicznej. Klasyczne pokrycie ceramiczne wytrzyma nawet ok. 100 lat, natomiast dach z blachodachówki maksymalnie do 50 lat (producenci udzielają gwarancji na 15-20 lat). Chcąc jak najdłużej cieszyć się tym pokryciem należy zwracać uwagę na rodzaj stali, z którego jest wykonane. Ważna jest również powłoka zabezpieczająca oraz warunki transportu i prawidłowy montaż.

Blachodachówka na zamówienie

Decydując się na zakup tego typu pokrycia dachowego możemy skorzystać z oferty sklepu internetowego, co na pewno zaoszczędzi nasz czas, którego zazwyczaj brakuje podczas remontu. Hurtownia budowlana Białystok oferuje blachodachówkę oraz wszelkie inne akcesoria niezbędne do wykonania nowego dachu. Korzystając z tej opcji zakupu, można również liczyć na bezpieczny transport w możliwie najkrótszym czasie oraz atrakcyjne ceny.