Kategorie

Tynk weber.pas topdry AquaBalance – inteligentna technologia

Tynk weber.pas topdry AquaBalance – inteligentna technologia

Zielone lub brunatne wykwity, tak widoczne na jasnej elewacji, na pewno nie stanowią zamierzonego efektu malarza artysty, czy abstrakcyjnego wzoru na tynku. To glony, algi, a być może i pleśń. Brzmi przerażająco? A nie musi. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć swoją elewację, by nie musieć radzić sobie z nieproszonymi gośćmi, którzy zadomawiają się w załamaniach tynku. Można to zrobić, stosując wyjątkowy tynk weber.pas topdry AquaBalance, który dzięki wykorzystaniu właściwości naturalnych zjawisk fizycznych skutecznie chroni elewację przed tworzeniem się filmu wodnego.

Niechciani lokatorzy

Algi, glony i grzyby, by się rozwijać, potrzebują wilgoci oraz ciepła, a ten duet łatwo znaleźć na okresowo wilgotnych (po deszczu lub rosie) ścianach wystawionych na działanie promieni słonecznych. To właśnie wtedy tworzy się idealne środowisko do rozwoju tych mikroorganizmów. Glony porastające elewacje budynków należą do tej samej rodziny, z której wywodzą się także jedno- i wielokomórkowce występujące na skałach. A te, jak wiadomo, należą do najbardziej uporczywych i  trudnych do usunięcia. Glony i algi, które pojawiają się na fasadach budynków, pobierają składniki do życia z atmosfery i wszelkich pyłów, a dodatkowo potrafią wytrzymywać bardzo długie okresy suszy i upałów, więc nie ma co liczyć, że słońce wyjałowi ich podłoże, a one obeschną. Dlatego zabezpieczenie elewacji ma tak kluczowe znaczenie. Stosując tynk hydrofilowy weber.pas topdry w technologii AquaBalance, jesteśmy w stanie usprawnić proces wysychania elewacji, a więc uniemożliwić tworzenie warunków korzystnych do rozwoju mikroorganizmów.

Tynk weber.pas topdry AquaBalance unikatowym rozwiązaniem

Rozwijające się na tynku mikroorganizmy stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia zamieszkujących budynek osób, ale również dla elementów budynku – nie tylko niszcząc estetyczne walory elewacji, lecz także naruszając jej strukturę oraz umożliwiając przedostawanie się wody w głąb tynków, za czym idzie podwyższone zawilgocenie ścian. Dlatego właśnie, by nie dopuścić do takich sytuacji, powstała innowacyjna technologia AquaBalance, którą wykorzystuje cienkowarstowy tynk weber.pas topdry.

Technologia AquaBalance sama reguluje stopień zawilgocenia

Tynk hydrofilowy, którego receptura bazuje na żywicach organicznych, dzięki swoim właściwościom skutecznie chroni ścianę przed inwazją alg, glonów i pleśni. Jak to działa? Bardzo prosto i bardzo skutecznie. Struktura tej substancji jest złożona z mikrokanalików, dzięki czemu ma on właściwości hydrofilowe, czyli pozwalające zwilżać poprzez zwiększenie powierzchni parowania kropli wody. Struktura tynku weber.pas topdry w technologii AquaBalance sprawia, że kropla spadająca na powierzchnię ściany nie utrzymuje się na niej w pierwotnym kształcie, a jakby rozciąga się, rozpływa i spłaszcza, dzięki czemu szybciej paruje, co przeciwdziała pozostawaniu wody na elewacji.

Tynk hydrofilowy weber.pas topdry jest… inteligentny!

Inteligentna powłoka samoregulująca zawilgocenie podłoża zastosowana w tynkach weber.pas topdry AquaBalance, to nie jedyna ich zaleta.  Wyróżnia je również wysoka elastyczność i odporność na uderzenia i, co tak istotne, bardzo duża wydajność. Ekonomiczną zaletą tego produktu jest niewątpliwie to, że pozwala on na nawet 20% niższe zużycie niż tradycyjne odpowiedniki – wszystko dzięki jego niezwykłej przyczepności i spoistości. Tynk hydrofilowy AquaBalance ma bardzo plastyczną konsystencję w postaci łatwej do nakładania pasty, którą można aplikować zarówno ręcznie, jak i mechanicznie.

Z tych wszystkich powodów warto wybrać swój ulubiony kolor spośród ponad 250 dostępnych w palecie i zabezpieczyć ściany przed nieproszonymi gośćmi mikroskopijnych rozmiarów, zachowując powierzchnie suche i czyste.