Kategorie
Nowość Klej Żelowy Wysokoelastyczny Odkształcalny Typ C2TE S1 Atlas Ultra Geoflex Zobacz większe

Atlas Plus Hydro S2 Klej Wysokoodkształcalny 15kg

ATLAS

23748

Nowy produkt

10 Przedmioty

186,70 zł brutto

Dodaj do obserwowanych

ATLAS PLUS S2 HYDRO

można stosować w trzech wariantach:

- jako klej do płytek

- jednocześnie jako klej i hydroizolację

- jako hydroizolację

W recepturze kleju ATLAS PLUS S2 HYDRO zastosowano:

- TECHNOLOGIĘ POLIMEROWĄ

- TECHNOLOGIĘ PODWÓJNYCH WŁÓKIEN

- TECHNOLOGIĘ ELASTOMEROWYCH WYPEŁNIACZY Z MODYFIKOWANEGO KAUCZUKU.

Dzięki wysokiej zawartości związków polimerowych, włókien i wypełniaczy z modyfikowanego kauczuku, klej ten uzyskuje unikalne właściwości, czyniące go produktem o najwyższych parametrach technicznych i eksploatacyjnych, gwarantując trwałość przez długie lata.

Główne właściwości

ATLAS PLUS S2 HYDRO produkowany jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących.

Jest wysokoelastyczny – wysoka odkształcalność klasy S2 (badanie według PN-EN 12002) - może być stosowany na podłożach wykonanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom.

Posiada trzykrotnie większą przyczepność początkową.

Zakres grubości warstwy kleju (2-10 mm) pozwala na:

- cienkowarstwowe przyklejenie okładzin na równym podłożu,

- cienkowarstwowe przyklejanie okładzin na nierównym podłożu, poprzedzone szpachlowaniem wyrównującym.

Wydłużony czas otwarty - umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże - można jednorazowo nanieść go na większą powierzchnię i dzięki temu wydatnie skrócić czas pracy.

Obniżony spływ - pozwala przyklejać płytki „od góry” – właściwa konsystencja i grubość warstwy eliminują spływ kleju. Umożliwia to rozpoczęcie prac od góry ściany i uniknięcie przyklejania docinanych płytek na jej eksponowanej powierzchni.

Uniwersalność stosowania – klej jest dedykowany do praktycznie wszystkich rodzajów okładzin, bez względu na wielkość płytek (nawet powyżej 5 m²), na wszystkich, nawet najtrudniejszych podłożach, w różnych rodzajach obiektów, nawet przy bardzo wysokich obciążeniach eksploatacyjnych okładziny (szczegóły w akapicie Przeznaczenie).

Szczelność - przy ciśnieniu równym 15 m słupa wody.

Możliwość montażu profili tarasowych i taśm uszczelniających.

Odporność na powstawanie rys w podłożu – dzięki wysokiej zawartości mieszanek dyspersji polimerowych, zaprawa klejąca mostkuje rysy o szerokości do 0,8 mm.

Stanowi uszczelnienie powłokowe – tworzy powłokę odporną na oddziaływanie wody pod ciśnieniem. (konieczna ochrona przed uszkodzeniem mechanicznym poprzez wykonanie np. okładziny ceramicznej).

Może być stosowany bezpośrednio pod okładziny ceramiczne, bez konieczności nadbudowywania podkładu – zastępuje papy i tradycyjne folie, na których wymagane było wykonanie dodat-kowej warstwy przed przyklejeniem płytek.

Nie zawiera substancji lotnych, może być stosowany bez ograniczeń wewnątrz pomieszczeń.

Izolacja bezszwowa – produkt pozwala uzyskać ciągłą powłokę, bez konieczności tworzenia zakładów i specjalnych połączeń, jak ma to miejsce w przypadku materiałów rolowych.

Wygodny i łatwy w aplikacji - łatwo nakłada się go zarówno na płyty g-k, płyty OSB, jak i na tynki cementowe czy gipsowe, elementy metalowe oraz PVC.

Pozwala łatwo kontrolować grubość nakładanej warstwy – przy używaniu pacy stalowej o wskazanym rozmiarze.

Wiąże bezskurczowo – skurcz liniowy jest ograniczony do minimum, w trakcie wysychania nie pojawiają się mikrorysy skurczowe przy zachowaniu rekomendowanej grubości warstwy zaprawy klejącej.

Główne parametry

grubość warstwy - montaż płytek: 2 - 10 mm

grubość warstwy - hydroizolacja + montaż płytek: 3 - 10 mm

temperatura stosowania: od +5 °C do +25 °C

czas gotowości do pracy: ok. 2 godziny

spoinowanie okładzin ściennych: po 16 godzinach

spoinowanie okładzin podłogowych: po 24 godzinach

Napisz opinie

Atlas Plus Hydro S2 Klej Wysokoodkształcalny 15kg

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Sempre IGLOO 250ml

Sempre IGLOO 250ml

31,54 zł