Kategorie

BASF Białystok

BASF to wiodące przedsiębiorstwo chemiczne na świecie z siedzibą w Niemczech. Na rynku światowym firma funkcjonuje od 150 lat. Swoją działalność opiera na sukcesie ekonomicznym, dbałości o ochronę środowiska oraz społecznej odpowiedzialności. Producent ten oferuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin oraz chemię budowlaną, lakiery samochodowe i katalizatory. Firma rozpowszechnia smart energy, czyli inteligentną energię.

Sukces produktów BASF na polskim rynku

Centrala firmy jest umiejscowiona w Warszawie. W Myślenicach koło Krakowa, w zakładzie produkcyjnym powstają domieszki do betonu, natomiast w fabryce w Środzie Śląskiej, niedaleko Wrocławia, wytwarzane są katalizatory samochodowe. Centrum dystrybucyjno-logistyczne marki BASF znajduje się w Śremie koło Poznania. Producent może śmiało pochwalić się obrotami grupy polskiej, które w roku 2014 sięgnęły 770 milionów euro. W firmie pracuje przeszło 600 pracowników. Marka współpracuje przede wszystkim z najbardziej uznanymi firmami chemicznymi, a także licznymi podmiotami z różnych gałęzi przemysłu.

BASF – kompletna oferta

Firma podejmuje wiele kroków, by osiągnąć jak największą efektywność w zrównoważonym budownictwie. Chemia tworzona przez markę nadaje budynkom odporności i sprawia, że te wymagają znacznie mniej zasobów na działania konserwacyjne.
Prężnie rozwija się również dział firmy związany z chemikaliami. Producent może szczycić się unikatowym systemem wysoko zintegrowanej produkcji w zakładach BASF Verbund. W tym zakresie firma stawia na mistrzostwo operacyjne i technologiczne, integrację oraz dostępność surowców, pewną logistykę, niewielkie koszty utrzymania, a także niski stopień skomplikowania.


BASF Polska prowadzi liczne badania, które mają doprowadzić do sprawnej zmiany tendencji na rynku. Marka dąży do tego, by unowocześniać naukowe pomysły, dostosowując je do wymogów współczesnego świata. Firma, stawiając na nowe technologie, wychodzi naprzeciw swoim Klientom, proponując najwyższą i nowatorską jakość.

Lista produktów producenta BASF

  • Widok:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji