Kategorie

SOLBET Białystok

Solbet to uznany i ceniony producent betonu komórkowego na rynku polskim, a także cieszący się sporym zainteresowaniem na rynkach zagranicznych. Firma cieszy się długą tradycją, bowiem funkcjonuje od 1954 roku.

Solbet – tytan pracy, mistrz postępu

Centrala firmy, wyróżniająca się największą dobową produkcją betonu komórkowego w Europie, znajduje się w Solcu Kujawskim. Oprócz tego zakłady Solbet, produkujące beton komórkowy, działają w Podnieśnie, Kolbuszowej, Stalowej Woli oraz Lubartowie. W sumie wszystkie zakłady są w stanie wytworzyć nawet 2 miliony metrów sześciennych materiału najwyższej jakości rocznie. Każdego dnia z zakładów wyrusza około 200 samochodów ciężarowych transportujących doskonałej jakości beton komórkowy.


Grupa Kapitałowa Solbet posiada również zakłady zajmujące się produkcją linii technologicznych – powstaje tam beton komórkowy. Dzięki temu firma może udoskonalać swoje fabryki, korzystając z technologicznej niezależności. Należy podkreślić, że firma produkuje także chemię budowlaną. W zakładzie ulokowanym w Aleksandrowie Kujawskiem odbywa się produkcja zapraw, tynków, klejów.

Proces produkcji w Solbecie

Produkty tej marki to wyroby najwyższej klasy, powstające z innowacyjnych materiałów. Producent, dzięki temu, że prowadzi produkcję dla różnych gałęzi rynku, może zaproponować kompleksowe spojrzenie na proces budowlany, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, projektantów, wykonawców i partnerów handlowych. Warto podkreślić, że firma wciąż ewoluuje, rozwija się – jakiś czas temu rozpoczęła inwestowanie w odnawialne źródła energii. Solbet jest największym w Polsce przedsiębiorcą, który dysponuje turbinami wiatrowymi. Niektóre z nich, ulokowane w Solcu Kujawskim, znacznie zwiększają poziom energooszczędności procesu produkcji betonu komórkowego i sprawiają, że jest on bardziej ekologiczny.

Jakość z logo Solbetu

Wysoka jakość produktów firmy Solbet wielokrotnie została uhonorowana i nagrodzona. Marka może poszczycić się między innymi Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” za bloczki profilowane na pióro i wpust oraz Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich za nadproża zbrojone.

Lista produktów producenta SOLBET

  • Widok:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów