Kategorie

SOUDAL Białystok

Firma Soudal to wiodący belgijski producent pian poliuretanowych oraz dostawca mas uszczelniających, klejów oraz wyrobów chemii dekarskiej doceniany na rynku światowym. Proponuje produkty zarówno dla klientów profesjonalnych, jak i indywidualnych. Marka, którą założył Vic Swerts, funkcjonuje od 1966 roku, nieustannie się rozwijając – sprzedaż jej wyrobów stale wzrasta. 90% produkcji trafia na rynki zagraniczne - do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Firma regularnie inwestuje w badania i rozwój. Stale poszukuje bowiem nowoczesnych rozwiązań, jednocześnie wsłuchując się w potrzeby lokalnych rynków.

Marka Soudal w Polsce i na świecie

Soudal w Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Należy podkreślić, że jest jedną z najprężniej się rozwijających w całej grupie. W skład sieci dystrybucyjnej wchodzą własne biura handlowe oraz wyspecjalizowani dystrybutorzy w całym kraju. Siedziba firmy ulokowana jest w Cząstkowie Mazowieckim niedaleko Warszawy.


Centralna siedziba firmy znajduje się w Tunhout, tam też funkcjonuje największa na świecie wytwórnia piany poliuretanowej, fabryka mas uszczelniających i klejów, a także centrum operacyjno-logistyczne i badawczo-rozwojowe. Zakłady produkcyjne Soudal ulokowane zostały również w Holandii, Francji, Niemczech, USA i Chile.

Innowacyjność produktów Soudal

Wyroby firmy Soudal wyróżniają się nowoczesnością, wysoką jakością, zgodnością z polskimi i europejskimi normami. Marka proponuje wyroby z ekologicznych materiałów chemicznych, a w procesie produkcji uwzględnia europejską politykę podniesienia energooszczędności budynków.
Firma wprowadziła na rynek innowacyjną formułę:

  • pian poliuretanowych do niskich temperatur,
  • pian niskorozprężnych,
  • pian bardzo elastycznych cechujących się najwyższymi współczynnikami izolacyjności termicznej i akustycznej.

Przedsiębiorstwo stosuje własną opatentowaną technologię SMX, produkuje liczne zupełne systemy uszczelnień, które mogą być wykorzystywane w budownictwie. Należy wymienić między innymi:

  • system ciepłego montażu okien SWS,
  • gamę produktów hydroizolacyjnych SHS,
  • system montażu elewacji wentylowanej SPS.

O silnej pozycji marki Soudal na międzynarodowym rynku pianek montażowych i mas uszczelniających zdecydowanie świadczą przyznane jej nagrody. Firma została uhonorowana ośmiokrotnie „Budowlaną Marką Roku”, a ponadto dwukrotnie ogłoszono ją „Championem Roku 2014” - w kategorii „Piany” oraz „Silikony”.

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.