Kategorie

Lista produktów producenta: SOUDAL

Firma Soudal to wiodący belgijski producent pian poliuretanowych oraz dostawca mas uszczelniających, klejów oraz wyrobów chemii dekarskiej doceniany na rynku światowym. Proponuje produkty zarówno dla klientów profesjonalnych, jak i indywidualnych. Marka, którą założył Vic Swerts, funkcjonuje od 1966 roku, nieustannie się rozwijając – sprzedaż jej wyrobów stale wzrasta. 90% produkcji trafia na rynki zagraniczne - do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Firma regularnie inwestuje w badania i rozwój. Stale poszukuje bowiem nowoczesnych rozwiązań, jednocześnie wsłuchując się w potrzeby lokalnych rynków.

Marka Soudal w Polsce i na świecie

Soudal w Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Należy podkreślić, że jest jedną z najprężniej się rozwijających w całej grupie. W skład sieci dystrybucyjnej wchodzą własne biura handlowe oraz wyspecjalizowani dystrybutorzy w całym kraju. Siedziba firmy ulokowana jest w Cząstkowie Mazowieckim niedaleko Warszawy.


Centralna siedziba firmy znajduje się w Tunhout, tam też funkcjonuje największa na świecie wytwórnia piany poliuretanowej, fabryka mas uszczelniających i klejów, a także centrum operacyjno-logistyczne i badawczo-rozwojowe. Zakłady produkcyjne Soudal ulokowane zostały również w Holandii, Francji, Niemczech, USA i Chile.

Innowacyjność produktów Soudal

Wyroby firmy Soudal wyróżniają się nowoczesnością, wysoką jakością, zgodnością z polskimi i europejskimi normami. Marka proponuje wyroby z ekologicznych materiałów chemicznych, a w procesie produkcji uwzględnia europejską politykę podniesienia energooszczędności budynków.
Firma wprowadziła na rynek innowacyjną formułę:

  • pian poliuretanowych do niskich temperatur,
  • pian niskorozprężnych,
  • pian bardzo elastycznych cechujących się najwyższymi współczynnikami izolacyjności termicznej i akustycznej.

Przedsiębiorstwo stosuje własną opatentowaną technologię SMX, produkuje liczne zupełne systemy uszczelnień, które mogą być wykorzystywane w budownictwie. Należy wymienić między innymi:

  • system ciepłego montażu okien SWS,
  • gamę produktów hydroizolacyjnych SHS,
  • system montażu elewacji wentylowanej SPS.

O silnej pozycji marki Soudal na międzynarodowym rynku pianek montażowych i mas uszczelniających zdecydowanie świadczą przyznane jej nagrody. Firma została uhonorowana ośmiokrotnie „Budowlaną Marką Roku”, a ponadto dwukrotnie ogłoszono ją „Championem Roku 2014” - w kategorii „Piany” oraz „Silikony”.

  • Widok:
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów