Kategorie

STABILL Białystok

Stabill to ceniona firma produkująca wyroby gipsowe, cieszące się od lat popularnością Klientów. Do ich produkcji wykorzystywane są naturalne wypełniacze pochodzenia mineralnego, gips naturalny i syntetyczny z dodatkiem bardzo dobrej jakości polimerów, a także nowoczesnych modyfikatorów.

Stabill – historia firmy

W 1993 roku zaczęły funkcjonować Zakłady Przetwórstwa Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice Sp. z o.o., a kiedy je sprywatyzowano, rozpoczął się okres dynamicznego rozwoju, czego wyrazem było powiększenie profilu produkcyjnego o wyroby gotowe chemii budowlanej: gipsy, gładzie, szpachle oraz kleje.


Przełomowym momentem był rok 1997 kiedy narodziła się marka Stabill. Początkowo proces produkcyjny miał miejsce tylko w Piotrowicach. Jednak prężny rozwój firmy, znaczny i stały wzrost produkcji oraz liczby Klientów doprowadził do zakupu fabryki w Tarnobrzegu, która znajdowała się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Wisło-san”. Firma nabyła zakład w 2002 roku. Przez pierwszy rok produkowano w nim wypełniacze dolomitowe, a potem także produkty chemii budowlanej od marki Stabill.


Firmie zależało na doskonaleniu właściwości technicznych wytwarzanych produktów. Potrzeba korzystania z surowców najlepszej klasy zainicjowała stworzenie fabryki gipsu w Rybniku. Działalność tego zakładu rozpoczęła się w 2008 roku. Dwa lata później firma wprowadziła na rynek nową, stworzoną od samego początku markę - chodzi o linię produktów SATYN.

Stabill w trosce o środowisko

Marka Stabill dba o to, by jej procesy produkcyjne bazowały na innowacyjnych rozwiązaniach, które spełniają najsurowsze wytyczne norm środowiskowych. Wyroby firmy to produkty ekologiczne, przyjazne zarówno dla człowieka, jak i otaczającego nas środowiska.

Lista produktów producenta STABILL

  • Widok:
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów