Kategorie
Nowość GREINPLAST Lakierobejca Powłokotwórcza WLW 020 0,8 Zobacz większe

GREINPLAST Lakierobejca Powłokotwórcza WLW 020 0,8

Lakierobejca przeznaczona jest do ochrony i dekoracji drewnianych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz w klasie użytkowania drewna (PN-EN 335:2013-07) I, II i III. Zastosowanie specjalnie wyselekcjonowanego spoiwa zapewniają trwałą elastyczną powłokę, która nie pęka i nie łuszczy się. Specjalna formuła ułatwia aplikację i osiągnięcie pięknego efektu dekoracyjnego.

Więcej szczegółów

Nowy produkt

Ilość dostępna: 10

57,86 zł brutto

Dodaj do obserwowanych

Płatności PayU

Pomalowana powierzchnia ma eleganckie, satynowe wykończenie. Zastosowanie specjalnie wyselekcjonowanych, nowoczesnych pigmentów nadaje drewnu trwały kolor przy zachowaniu transparentności produktu podkreślając naturalny rysunek i piękno malowanego drewna. Produkt o łagodnym, niedrażniącym zapachu; nie zawiera substancji szkodliwych ani agresywnych chemicznie.

Lakierobejca Greinplast WLW polecana jest w szczególności do ochrony elementów architektury ogrodowej (domków narzędziowych, domków ogrodowych, altan, płotów, bram, balustrad, mebli ogrodowych, werand, pergoli, podbitek) oraz innych elementów architektury drewnianej z drewna gładkiego, heblowanego. Stosowany zarówno do pierwszego malowania jak i renowacji. Zabezpiecza pomalowaną powierzchnię przed działaniem czynników atmosferycznych, wnikaniem wody. Utworzona powłoka jest odporna na porost grzybów.

Wykonanie

Przed użyciem produkt należy dobrze wymieszać i przed malowaniem właściwej powierzchni sprawdzić kolor. Drewno zabezpieczone „Bioaktywnym impregnatem gruntującym do drewna” należy pokryć dwoma lub trzema warstwami produktu, zależnie od chłonności podłoża oraz koloru. Aby zapewnić dobrą ochronę drewna wymagane jest minimum dwukrotne malowanie. Przed nałożeniem kolejnych warstw produktu należy odczekać minimum 4 h. Dla zapewnienia dobrej przyczepności przed pierwszą warstwą i podniesienia jakości malowanej powierzchni zaleca się wykonać między-szlif pomiędzy kolejnymi warstwami. Każda kolejna warstwa zwiększa połysk i intensywność koloru, a zmniejsza przeźroczystość i widoczność rysunku słojów. Produkt należy nakładać pędzlem wzdłuż słojów drewna. Finalny efekt wymalowania uzależniony jest od wielu czynników tj. rodzaj drewna, jakości i gatunku drewna, sposobu jego obróbki, ilości naniesionych warstw oraz koloru podkładu. Do uzyskania dobrego efektu wizualnego wymalowania oraz komfortu malowania zaleca się stosowanie pędzli o włosiu sztucznym lub mieszanym. Produkt nie może stanowić ostatecznego wykończenia powierzchni poziomych narażonych na intensywne użytkowanie.

Zalecenia i uwagi

Produkt gotowy do użycia ale w przypadku aplikacji natryskowej możliwe jest rozcieńczenie wodą do pożądanego poziomu jednak nie więcej niż 10 %. Temperatura stosowania +10°C do +25°C. Optymalna temp. +20°C. Nie aplikować poniżej 10°C i wilgotności względnej powyżej 85%. Narzędzia do aplikacji myć wodą bezpośrednio po zakończeniu prac.

Informacje zawarte w instrukcji mają na celu zapewnienie optymalnego wykorzystania produktu, jednak nie są podstawą do odpowiedzialności prawnej Producenta, gdyż warunki wykonawstwa pozostają poza jego kontrolą. Prace wykonywać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jakość stosowanego materiału. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności. Prezentowany kolor na opakowaniu, ze względu na zastosowaną technikę drukarską należy traktować wyłącznie poglądowo i może nieznacznie różnić się od rzeczywistego. Nie może on stanowić podstawy reklamacji. Podawane w opisie czasy schnięcia i zużycia produktu są wartościami przybliżonymi, gdyż są uzależnione od sposobu aplikacji, warunków wysychania.

Napisz opinie

GREINPLAST Lakierobejca Powłokotwórcza WLW 020 0,8

30 innych produktów w tej samej kategorii: