Kategorie

Ciekawostki na temat tynku biohydrofobowego Greinplast

Ciekawostki na temat tynku biohydrofobowego Greinplast

Tynk biohydrofobowy Greinplast to materiał bioodporny, którego właściwości skutecznie chronią utworzoną powłokę przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów. Tynk ten jest również hydrofobowy, a wytwarzana przez niego powierzchnia nie jest podatna na chłonięcie wody i posiada właściwości samoczyszczące. Gdzie i jak należy stosować ten produkt?

Tynk biohydrofobowy Greinplast — informacje praktyczne

Produkt jest mieszaniną dyspersji kopolimerów, spoiw silikonowych, wypełniaczy mineralnych, kruszyw marmurowych, pigmentów pochodzenia organicznego i nieorganicznego, środków o zastosowaniu modyfikującym i konserwującym, mikrokapsułowych materiałów ochrony powłoki, wody oraz środków hydrofobizujacych.

Zastosowania tynku biohydrofobowego Greinplast są następujące:

  • ręczne lub natryskowe pokrywanie ścian zewnętrznych budynku;
  • stosowanie na typowe podłoża mineralne, np. na beton, tynki cementowe-wapienne, tynki wapienno-cementowe lub wapienne;
  • nakładanie zaprawy tynkarskiej na warstwach zbrojnych z siatką.

opakowanie tynku biohydrofobowegoNależy pamiętać, iż powierzenie pokrywane tynkiem muszą wcześniej zostać zagruntowane przy pomocy farby podkładowej Greinplast. Jej kolor powinno się dobrać w taki sposób, aby współgrał z barwą tynku.

Wyrób jest dostępny w kolorach odpowiadających palecie udostępnionej przez producenta. Co ciekawe, na życzenie Klienta może zostać zastosowana inna kolorystyka zgodna z możliwościami Systemu Barwienia Greinplast.

Tynk biohydrofobowy i farba podkładowa marki Greinplast to istotne elementy całego systemu ociepleń, stworzonego przez tę samą firmę. Wszystkie te produkty można nabyć w sklepie internetowym Pakiet Budowlany.

Jak przystosować podłoże?

Najpierw należy w odpowiedni sposób przygotować podłoże — chodzi przede wszystkim o to, aby dokładnie oczyścić je z kurzu, wykwitów solnych, resztek organicznych, zabrudzeń oraz innych substancji zmniejszających przyczepność. Podłoże musi być nośne, zwarte i czyste.

Podłoża mineralne niejednorodne, a także te o wyższym poziomie chłonności, należy zagruntować rozcieńczonym preparatem Greinplast. Z kolei powierzchnię, na jaką zamierzamy nałożyć tynk, powinno się zagruntować wspomnianą już wcześniej farbą podkładową. W sytuacjach, gdy mamy do czynienia z podciąganiem kapitularnym, warto poświęcić więcej uwagi izolacji przeciwwilgociowej.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przygotowując tynk biohydrofobowy Greeinplast należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem operacji dokładnie wymieszać masę wolnoobrotową mieszarką. Sposób aplikacji może się różnić w zależności od rodzaju podłoża oraz warunków, w jakich pracujemy. Mowa tutaj przede wszystkim o czynnikach atmosferycznych, takich jak wysokość temperatury, poziom wilgotności powietrza, czy też chłonność podłoża.

Producent w niektórych przypadkach zaleca dodatnie odrobiny Greinplast UX, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia różnic w barwie tynku i jego fakturze.

Tych z Państwa, którzy są zainteresowani omawianym produktem, zachęcamy do robienia zakupów online w naszym sklepie budowlanym. W przypadku pytań pytań - nasz personel pozostaje do Państwa dyspozycji.