Kategorie

YTONG Białystok

Ytong to uznana marka betonu komórkowego produkowanego przez firmę Xella International GmbH. Xella Polska SP. z o.o., która na krajowym rynku działa od 2004 roku. Jej sieć dystrybucyjna na terenie całego kraju umożliwia prowadzenie sprzedaży także w takich państwach jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś oraz w Obwodzie Kaliningradzkim. Oprócz wyrobów Ytong firma proponuje również produkty Silka, które mają zastosowanie w budownictwie – służą do wznoszenia ścian. Xella jest prekursorem energooszczędnych patentów w budownictwie.

Firma Xella Polska należy do Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych pod nazwą „Białe murowanie”. Do wspomnianej organizacji należą producenci wyrobów wapienno-piaskowych oraz betonu komórkowego, którym zależy na dzieleniu się wiedzą związaną z wyrobem i wykorzystaniem w budownictwie wyrobów z betonu komórkowego i produktów silikatowych.

Ytong – bloki ścienne na miarę swoich czasów

System białych bloków ściennych o wysokości wynoszącej 20 cm stanowi odzwierciedlenie najważniejszych zalet produktów Ytong i Silka. Bloki są zespolone cienkimi spoinami, co daje szansę zbudowania domu, który idealnie wpisze się w oczekiwania i potrzeby jego przyszłych mieszkańców. Bloczki marki Ytong mogą być wykorzystywane do wznoszenia ścian na zaprawie do cienkich spoin lub zwykłej. Bogaty wybór produktów daje możliwość stworzenia wielu typów przegród.

Cechy wyróżniające produkty Ytong

Produkty z tym logo cenione są za wysoką izolacyjność termiczną oraz jednorodność, która zmniejsza możliwość tworzenia się mostków termicznych w narożach budynków. Wyróżniają się one odpornością ogniową – są materiałami niepalnymi, zaliczanymi do klasy A1 reakcji na ogień: nie emitują dymu, nie topią się, nie poddają się zapłonowi. Co więcej stanowią świetne zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Warto nadmienić, że elementy te cenione są za precyzję wymiarową.

Ytong – nowatorstwo made in Poland

Produkcja wyrobów Ytong, poza Ytongiem Multipor importowanym z Niemiec, ma miejsce w kilku zakładach w całej Polsce. Marka ta spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, proponując nowatorskie rozwiązania spełniające najwyższe standardy. Wyposażenie zakładów Xella Polska jest nowoczesne, innowacyjne oraz prezentuje najwyższy poziom technicznego zaawansowania.

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.